Liptovský Ján

Kúpele Liptovský Ján sú vstupnou bránou do Jánskej doliny, jednej z najkrajších lokalít Liptova, bohatej na prírodné krásy, jaskyne, flóru, fauna, termálne vody a minerálne pramene. Zároveň je obec   Liptovský Ján   známym rekreačným a turistickým miestom vhodným na zimné a letné rekreačné pobyty.
  • Ďakujem za veľmi ústretový personál kuchyne vo veci stravovania mojich vnukov a vnučky, ktorým...
  • Človek ak chce vie si nájsť čo chce. Super pobyt, ktorý sme absolvovali viackrát. Hotel má svoje...
  • Vynikajuca plavaren v hotely

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1327. Minerálne pramene v Liptovskom Jáne boli známe a využívali sa na liečebné účely už v 14. storočí. V roku 1549 ich spomína vo svojom diele Juraj Werner. Po roku 1920 začali do Liptovského Jána prichádzať návštevníci zo zahraničia , hlavne zmaďarizovaná šľachta, ktorí obdivovali krásy okolitej prírody. Keď videli ako miestne ženy močili konope v teplých prameňoch a počuli ako sa zhovárajú o tom, ako táto voda blahodárne pôsobí proti bolesti kĺbov, začali si aj oni močiť nohy a cítili úľavu. Po pravidelných kúpeľoch prichádzala úľava a aj dobrý spánok. Preto v roku 1927 na tomto území vznikli kúpele.

Poloha a klíma

Kúpele Liptovský Ján ležia v ústi Jánskej doliny do Liptovskej kotliny, pod výbežkom Nízkych Tatier v nadmorskej výške 654 m. Liptovský Ján patrí do mierne teplej klimatickej oblasti s priemernou letnou teplotou niečo nad 16 °C. Priemerná doba snehovej pokrývky je 140 dní v roku.

Turistické zaujímavosti

Charakter bývalej zemianskej obce si Liptovský Ján zachoval dodnes. V obci sa nachádza množstvo zemianskych kúrii a kaštieľov v renesančnom , barokovom a klasicistickom slohu. Ďalej sa tu nachádza známe Svätojánske múzeum, v ktorom si v súčasnosti môžete prezrieť 3 expozície - o dejinách obce, o SNP a o Čajakovcoch. Historicky veľmi hodnotný a turistami veľmi obľúbený je pôvodný orgán z roku 1721, ktorý sa nachádza v rímsko-katolíckom kostole nad obcou.

Okolie

Z obce sú veľmi dobré možnosti túr do krasovej Jánskej doliny, ako i na okolité vrchy Vysokých a Nízkych Tatier alebo Chočských vrchov. Milovníci športu môžu využiť rôzne pešie a cyklotrasy, prípadne si prezrieť krásy obce a jej okolia z výšky (paragliding). Pri Liptovskom Mikuláši sa nachádza aj známa rekreačná oblasť Liptovská Mara s najväčšou vodnou nádržou na Slovensku. V okolí nej je možné navštíviť archeologickú lokalitu Havránok, Kvačiansku a Prosiecku dolinu alebo aquapark Tatralandia.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Liptovský Ján?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Sezónne a Veľkonočné od 45.45 €, Relaxačné a Wellness od 45.45 €, Seniorské od 49.61 €, Pre rodiny s deťmi od 45.45 €. Pozri ponuku pobytov v Liptovskom Jáne.

❓ Ktoré hotely v Liptovskom Jáne sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Alexandra Wellness Hotel***, Hotel *** SOREA MÁJ, Avena Relax Hotel***, vonkajší bazén v hoteli Hotel *** SOREA MÁJ. Pozri naše porovnanie hotelov v Liptovskom Jáne.

❓ Ktoré hotely v Liptovskom Jáne sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Ďumbier**, Alexandra Wellness Hotel***, Hotel *** SOREA MÁJ, Avena Relax Hotel***. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

  • Ďakujem za veľmi ústretový personál kuchyne vo veci stravovania mojich vnukov a vnučky, ktorým bola poskytnutá bezlepková a bezlaktózová strava. Celkovo hodnotím vynikajúcu, pestrú a chutnú stravu...
  • Človek ak chce vie si nájsť čo chce. Super pobyt, ktorý sme absolvovali viackrát. Hotel má svoje čaro, určite ho navštívime opäť. Spĺňa všetko čo chceme 🙂
  • Vynikajuca plavaren v hotely
Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme