Štrbské Pleso

Štrbské pleso   je najvyššie položená turisticko-liečebná osada vo Vysokých Tatrách. Nachádza sa na brehu rovnomenného plesa. Uhorský karpatský spolok dal roku 1875 podnet k výstavbe kúpeľov , ktoré dodnes fungujú. Osada je východiskom pre mnohé túry. V zime je vyhľadávaním lyžiarskym strediskom.
  • hotel je uzasny :)nemame co vytknut , jedine pochvalit a odporucit svojim znamym:)

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Prvá budova na brehu Štrbského plesa vyrástla roku 1872. Jednalo sa o malú chatku zemepána Jozefa Szentiványiho. Už o tri roky neskôr tu dal Uhorský spolok vystavať turistickú ubytovňu, k nej pribudlo niekoľko chatiek a viliek. Roku 1885 bol osade pridelený štatút liečivých kúpeľov, ktorý si drží dodnes. Začalo sa s výstavbou hotelov a ozubicovej železnice. Po 2. svetovej vojne tu boli postavené nové sanatóriá a dokonca tu vyrástol aj veľkoryso vybudovaný lyžiarsky areál.

Poloha a klíma

Kúpele ležia pri rovnomennom jazere glaciálneho pôvodu v nadmorskej výške 1351 m, v západnej časti slovenských veľhôr Vysokých Tatier, na morénovej terase južného úbočia hlavného tatranského masívu, ktorý dosahuje výšku 2600 m. Terapeutický účinná vysokohorská klíma je podmienená geografickou polohou, nadmorskou výškou a ochranou pred západnými a severnými veternými prúdmi. Vysokohorská poloha nad vrstvou prachovej a dymovej atmosféry a rozsiahle porasty ihličnatých lesov tu zabezpečujú neobyčajnú sviežosť a čistotu vzduchu, bez prachu, chemických a iných dráždivých látok a baktérií v ovzduší.

Turistické zaujímavosti

Jazero Štrbské pleso je najnavštevovanejším tatranským plesom. Pleso sa v minulosti umelo zarybňovalo a v zime sa na ňom lámal ľad, ktorý bol mimoriadne čistý, preto bol oň veľký záujem, dovážali ho napríklad až do Budapešti, Berlína a Viedne. V osade  Štrbské Pleso je tiež možné nájsť tie najlepšie podmienky pre alpské lyžovanie v Areáli snov - na zjazdovkách InterSki a Solisko (s novou sedačkovou lanovkou). Ďalej má návštevník možnosť bežeckého lyžovania po dlhých tratiach v blízkom okolí. Štrbské Pleso je východiskovým miestom pre mnoho atraktívnych letných aj zimných vysokohorských túr. Zaujímavosťou sú aj zoskoky bungle-jumpingu z veže skokanského mostíka.

Okolie

Štrbské Pleso je najnavštevovanejším miestom Národného parku Vysoké Tatry. Park je najväčšia atrakcia Slovenska. Tieto najmenšie veľhory sveta ponúkajú nezabudnuteľnú prírodnú scenériu. Odporúča sa predovšetkým navštíviť meteorologickú stanicu na Lomnickom štíte. Na ten sa dá vyviesť lanovkou. Turisti majú možnosť vyliezť na najvyšší vrch Slovenska – na Gerlachovský štít, navštíviť zaujímavé doliny, vidieť vodopády, plesá, sprístupnené jaskyne… Zaujímavé je aj múzeum a botanická záhrada v Tatranskej Lomnici, Symbolický cintorín, kúpele Starý Smokovec a cesta zubačkou.

Prírodné liečivé zdroje

Najdôležitejším prírodným liečivým faktorom Štrbského Plesa je jeho terapeutický účinná vysokohorská klíma, podmienená geografickou polohou, nadmorskou výškou a chránenosťou pred západnými a severnými veternými prúdmi. Vysokohorská poloha zabezpečuje neobyčajnú sviežosť a čistotu vzduchu, bez prachu, chemických a iných dráždivých látok a baktérií. Priemerná vlhkosť vzduchu na Štrbskom Plese je 75 %. Medzi ďalšie klimatické a meteorologické faktory, ktoré pozitívne vplývajú na ľudský organizmus patrí vplyv atmosférickej elektriny a s ňou súvisiaca ionizácia vzduchu.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Štrbské Pleso?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Sezónne a Veľkonočné od 285.55 €, Relaxačné a Wellness od 110.25 €, Seniorské od 110.25 €. Pozri ponuku pobytov v Štrbskom plese.

❓ Ktoré hotely v Štrbskom plese ponúkajú akciové pobyty a zľavy?

Akciové pobyty ponúkajú nasledovné hotely: FIS***. Pozri ceny akciových pobytov.

Hotely

  • hotel je uzasny :)nemame co vytknut , jedine pochvalit a odporucit svojim znamym:)
Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme