Vyhne

Kedysi známe kúpele Vyhne, dnes moderné stredisko cestovného ruchu, relaxu a zábavy. Nadčasový dizajn, najmodernejšie technológie a ideálna poloha z neho robia príťažlivý bod pre turistov z regiónu, ale aj zo širokého okolia. Otvorenie Vodného raja dáva obci nové možnosti na rozvoj turistického ruchu, na nové investície, zvýšenie zamestnanosti a ďalší rozvoj tohto nádherného regiónu. Vodný raj Vyhne je miesto, kde počas celého roka nájdete príjemný relax, harmóniu a pohodu. Bez ohľadu na počasie, či ročné obdobie je v našom relaxačno-športovom centre k dispozícii celý rad wellness služieb a možností na športové vyžitie.
  • ?Pobyt bol super už som bol u Vás tretí krát a určite sa vrátim.Spokojnosť.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Vyhne patrili dlhé desaťročia k najznámejším kúpeľom v Uhorsku. Liečivé pramene objavili náhodne baníci. V 19. storočí patrili k najvyhľadávanejším kúpeľom v Európe, liečili sa tu choroby tráviaceho traktu, látkovej výmeny a ženské choroby. Z pôvodného komplexu kúpeľov sa zachovalo dodnes iba niekoľko objektov, napríklad kúpeľná kaplnka.
Akvapark vo Vyhniach zrekonštruovali na mieste slávnych kúpeľov, ktoré po druhej svetovej vojne vyhoreli a zanikli. V jeho bazénoch sa však v súčasnosti nachádza voda podobného zloženia, aká preslávila kúpele už v stredoveku....

Poloha a klíma

Vyhne sa nachádzajú v južnej časti Štiavnických vrchov vo Vyhnianskej doline na strednom Pohroní.

Turistické zaujímavosti

Vodný raj Vyhne sa rozprestiera uprostred nádherných Štiavnických vrchov, v oblasti známej svojimi liečivými termálnymi prameňmi. Areál aquaparku, kde si užijete aj bazén s termálnou vodou, môžete navštíviť počas celého roka. Nielen v bazénoch ale aj v relaxačno-športovom centre nájdete príjemný relax, pohodu, ku ktorým prispejú wellness služby a možnosti na športové vyžitie.


Ruiny Pustého hradu nazývaného aj Sklenoteplický hrad, Teplica alebo Červený hrad sa nachádzajú západne od obce Sklené Teplice v okrese Žiar nad Hronom.

Nad dedinou Hodruša Hámre neďaleko mesta Banská Štiavnica sa v nadmorskej výške 528 metrov nachádza Dolnohodrušské jazero s prekrásnou prírodou vo svojom okolí. Pod jazerom je ihrisko, ktoré slúži na rôzne športové využitie. Jazero vybudované v rokoch 1743-1744 patrí k sústave Banskoštiavnických tajchov.


 

Okolie

Okolie Vyhní dáva nespočetné možnosti na turistické prechádzky, viac či menej náročné túry, ktoré môžete zároveň spojiť s poznávaním histórie alebo sa môžete len tak oddávať relaxu pri kúpaní a športe. Ideálne možnosti na cyklotúry.

História kúpeľov,Bane,Kremnica,Zlatá Kremnica,Banská Štiavnica,Nový zámok - Banská Štiavnica,Starý zámok - Banská Štiavnica,Prierez históriou pivovaru Steiger Vyhne,Pivovar Steiger Vyhne,Svätý Anton,Dom Sládkovičovej Maríny - Banská Štiavnica

Prírodné liečivé zdroje

Prameň prírodnej termálnej vody vo Vyhniach s teplotou 36,5 °C má vysoký obsah železa
a rôznych iných minerálov.

Základné údaje o termálnej vode:
železito – vápenato – horečnatá obsahuje:uhlík voľne viazaný v CO2,magnézium,železo, oxid železa,kremík, kyselinu kremičitú,chlór
vďaka vysokému obsahu železa a svojimi účinkami  blahodárne pôsobí na: zápaly nervov,ženské choroby,zhybové a svalové reumatizmy,kožné choroby
rekonvalescenciu pri srdcových chorobách,stavy po operáciách,duševnú vyčerpanosť

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Vyhne?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Kúpeľné a Rekondičné od 66.13 €, Liečebné od 66.13 €, Relaxačné a Wellness od 66.13 €, Seniorské od 66.13 €, Pre rodiny s deťmi od 66.13 €, Sezónne a Veľkonočné od 110.27 €. Pozri ponuku pobytov vo Vyhniach.

❓ Ktoré hotely Vyhne sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Termál***. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

  • ?Pobyt bol super už som bol u Vás tretí krát a určite sa vrátim.Spokojnosť.
Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme