Kúpele Bardejov

Hlavným bohatstvom Bardejovských Kúpeľov sú prírodné minerálne vody. Desať prameňov vyviera na pomerne malej ploche vo vnútornom kúpeľnom území. Vody sa používajú najmä na pitné kúry, minerálne kúpele a inhalácie. Všetky minerálne pramene sú zavedené do krytej temperovanej kolonády, kde sa využívajú na vnútornú balneoterapiu formou pitných kúr. Účinok pitných kúr je najvýraznejší pri ochorení zažívacieho ústrojenstva.
 • Odporúčam stravu v hotely alexander, bola veľmi dobrá.
 • Promenáde koncerty boli veľmi príjemným spestrením pobytu.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Preslávili sa už v minulosti, najmä svojimi minerálnymi vodami. Prvá písomná zmienka o Bardejovských kúpeľoch pochádza už z roku 1247. V tejto listine sa vymedzuje chotár Bardejova. O existencii prameňov existujú pomerne skoré informácie a to vďaka faktu, že minerálne pramene ležali v bezprostrednej blízkosti významnej osady, akou Bardejov určite bol, a neďaleko významnej „veľkej kráľovskej cesty“ spájajúcej Stredomorie s Baltickým morom. Zaujímavosťou je správa z roku 1505, ktorá uvádza, že už v tej dobe sa za kúpanie vyberal poplatok, čo potvrdzuje existenciu kúpeľných zariadení.

Poloha a klíma

Kúpeľné mesto Bardejov leží na severe východného Slovenska v Prešovskom kraji vo výške 277 m.n.m . V blízkosti je pohorie Magura, ktoré chráni mesto pred vetrami a poveternostnými zmenami.

Turistické zaujímavosti

Kúpele Bardejov a okolie poskytuje veľa možností ako príjemne stráviť čas. Okrem turistiky, lyžovania a korčuľovania je možné zahrať si aj tenis či minigolf.  Na svoje si prídu aj tí najmenší, ktorí sa môžu do sýtosti  vyšantiť na  detskom ihrisku.

Okolie

Medzi architektonicky vzácne pamiatky patrí skupina sakrálnych stavieb – drevených kostolíkov, ktoré sa nachádzajú na území severovýchodného Slovenska. Za Národnú kultúrnu pamiatku bolo v roku 1968 vyhlásených 27 drevených kostolíkov. V okolí Bardejova sa nachádza 7 takýchto skvostov a dva sú v Skanzene v Bardejovských Kúpeľoch.

Prírodné liečivé zdroje

Bardejovská minerálna voda je prírodná-liečivá, slabo až stredne mineralizovaná, hydrogén uhličitanovo-chloridová, sodná, železitá uhličitá, studená, hypotonická, so zvýšeným obsahom kyseliny boritej.

Mapa

Mapa Bardejov

Články

 • Múzeum ukrajinskej kultúry vo Svidníku

  Múzeum ukrajinskej kultúry sa nachádza v meste Svidník. Tvoria ho tri zaujímavé expozície, ktoré približujú návštevníkom život a tradície ukrajinského obyvateľstva od minulosti až do súčasnosti....

 • Turistika na vrch Busov

  Busov patrí rozlohovo medzi najmenšie pohoria, čo však vôbec neuberá na jeho atraktivite. Cestovným ruchom nepoznačený rovnomenný najvyšší vrch Busov patrí k obľúbeným cieľom. Dostanete sa k...

 • Lesopark Dukla vo Svidníku

  Lesopark Dukla vo Svidníku patrí k obľúbeným miestam mnohých obyvateľov, ale i návštevníkov mesta. V príjemnom tieni stromov počas horúcich letných dní môžete opekať, či len tak oddychovať a...

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Kúpele Bardejov?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Relaxačné a Wellness od 55.12 €, Seniorské od 55.12 €, Sezónne a Veľkonočné od 78.25 €, Liečebné od 55.12 €, Kúpeľné a Rekondičné od 55.12 €. Pozri ponuku pobytov v Bardejove.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Bardejov ponúkajú akciové pobyty a zľavy?

Akciové pobyty ponúkajú nasledovné hotely: Dependance kúpeľov, František, Diana, Fontána***, Alžbeta***, Astória***, Ozón***, Alexander****. Pozri ceny akciových pobytov.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Bardejov sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Astória***, Ozón***, Alexander****, vonkajší bazén v hoteli Astória***, Ozón***. Pozri naše porovnanie hotelov v Bardejove.

Hotely

 • Odporúčam stravu v hotely alexander, bola veľmi dobrá.
 • Promenáde koncerty boli veľmi príjemným spestrením pobytu.
Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme