Kúpele Bardejov

Hlavným bohatstvom Bardejovských Kúpeľov sú prírodné minerálne vody. Desať prameňov vyviera na pomerne malej ploche vo vnútornom kúpeľnom území. Vody sa používajú najmä na pitné kúry, minerálne kúpele a inhalácie. Všetky minerálne pramene sú zavedené do krytej temperovanej kolonády, kde sa využívajú na vnútornú balneoterapiu formou pitných kúr. Účinok pitných kúr je najvýraznejší pri ochorení zažívacieho ústrojenstva.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Preslávili sa už v minulosti, najmä svojimi minerálnymi vodami. Prvá písomná zmienka o Bardejovských kúpeľoch pochádza už z roku 1247. V tejto listine sa vymedzuje chotár Bardejova. O existencii prameňov existujú pomerne skoré informácie a to vďaka faktu, že minerálne pramene ležali v bezprostrednej blízkosti významnej osady, akou Bardejov určite bol, a neďaleko významnej „veľkej kráľovskej cesty“ spájajúcej Stredomorie s Baltickým morom. Zaujímavosťou je správa z roku 1505, ktorá uvádza, že už v tej dobe sa za kúpanie vyberal poplatok, čo potvrdzuje existenciu kúpeľných zariadení.

Poloha a klíma

Kúpeľné mesto Bardejov leží na severe východného Slovenska v Prešovskom kraji vo výške 277 m.n.m . V blízkosti je pohorie Magura, ktoré chráni mesto pred vetrami a poveternostnými zmenami.

Turistické zaujímavosti

Kúpele Bardejov a okolie poskytuje veľa možností ako príjemne stráviť čas. Okrem turistiky, lyžovania a korčuľovania je možné zahrať si aj tenis či minigolf.  Na svoje si prídu aj tí najmenší, ktorí sa môžu do sýtosti  vyšantiť na  detskom ihrisku.

Okolie

Medzi architektonicky vzácne pamiatky patrí skupina sakrálnych stavieb – drevených kostolíkov, ktoré sa nachádzajú na území severovýchodného Slovenska. Za Národnú kultúrnu pamiatku bolo v roku 1968 vyhlásených 27 drevených kostolíkov. V okolí Bardejova sa nachádza 7 takýchto skvostov a dva sú v Skanzene v Bardejovských Kúpeľoch.

Prírodné liečivé zdroje

Bardejovská minerálna voda je prírodná-liečivá, slabo až stredne mineralizovaná, hydrogén uhličitanovo-chloridová, sodná, železitá uhličitá, studená, hypotonická, so zvýšeným obsahom kyseliny boritej.

Mapa

Mapa Bardejov

Články

  • Cyrilometodský kríž nad Bardejovom

    Cyrilometodský kríž sa vypína nad mestom Bardejov. Hoci k nemu nevedie oficiálne žiadna turistická trasa, patrí k vyhľadávaným turistickým atrakciám miestnych, ale i cezpoľných turistov. Pri...

  • Liečivé pramene v Bardejovských Kúpeľoch

    Liečivé pramene v Bardejovských Kúpeľoch sú pre zdravie mimoriadne priaznivé. Vyviera ich tu až desať, líšia sa navzájom svojim zložením. Bardejovský prameň Herkules patrí medzi najsilnejšie...

  • Turistika v okolí Bardejovských Kúpeľov

    Ak patríte k nadšencom turistiky a spoznávania prírodných krás, okolie Bardejovských Kúpeľov bude pre vás ako stvorené. Pre nenáročných turistov sú priamo v kúpeľoch k dispozícii náučné chodníky...

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Bardejov sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Astória***, Ozón***, Alexander****, vonkajší bazén v hoteli Astória***, Ozón***. Pozri naše porovnanie hotelov v Bardejove.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme