Kúpele Vyšné Ružbachy

Na juhovýchodnom okraji Spišskej Magury leží kúpeľná obec Vyšné Ružbachy . Výdatné pramene liečivej termálnej vody boli príčinou vzniku samotnej obce a kúpeľov . Vyšné Ružbachy majú medzi kúpeľmi mimoriadne postavenie. Mocné liečivé pramene oddávna uzdravujú telo a atmosféra okolitej prírody upokojuje dušu. Pekné prírodné zátišie s možnosťou pešej turistiky, čistý horský vzduch a zimné lyžiarske vleky rozvíjajú cestovný ruch.
  • Veľmi sa nám páčil Biely dom, ktorý na nás zapôsobil svojou architektúrou a Kamenný dvor. Páčilo...
  • Cítila som sa tam fantasticky , a nakoľko bolo málo času musím sa tam vrátiť, aby som mohla...
  • Grandhotel Strand - ubytovanie veľmi dobré, strava výborná, veľmi dobrý výber suvenírov, príroda...

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

V roku 1549 nastal "Zlatý vek" pre kúpele Vyšné Ružbachy, keď sa starostom obce stal gróf Sebastián Ľubomirsky. To podnietilo stavebný a spoločenský ruch. V roku 1595 bola postavená kúpeľná budova s bazénom, kuchyňou, jedálňou a spoločenskou miestnosťou. V roku 1825 sa kúpele stali vlastníctvom baróna von Jony, ktorý začal s ich prestavbou. Postavil si tu kaštieľ, nový kúpeľný dom a zrkadlový kúpeľ.  V roku 1923 bolo postavené  prírodné termálne kúpalisko, ktoré bolo toho času najväčšie na Slovensku. Postupne sa začali meniť Vyšné Ružbachy na jedny z najmodernejších kúpeľov na Slovensku.

Poloha a klíma

Kúpele  Vyšné Ružbachy vznikli pri výdatných minerálnych prameňoch na východných úpätiach Spišskej Magury. Ležia vo výške 623 m.n.m. v doline Zálažného potoka.

Turistické zaujímavosti

Zvláštnosťou kúpeľov Vyšné Ružbachy je jazierko KRÁTER, prírodne naplnené termálnou vodou z prameňa Izabela. Je situované na vrchu travertínovej kopy a od roku 1967 je chráneným prírodným výtvorom. Návštevníci kúpeľov môžu využiť rôzne fakultatívne výlety  do okolitých miest, jaskýň, hradov či múzea Andyho Warhola.

Okolie

Počas zimy poskytuje prostredie kúpeľov Vyšných Ružbách skvelé podmienky na beh na lyžiach, pričom v blízkosti sú aj zjazdové trate. Veľmi obľúbené sú aj výlety do okolia - historické mestá Košice, Levoča, Bardejov, do Poľska, či napríklad splav rieky Dunajec na pltiach.

Prírodné liečivé zdroje

Vo Vyšných Ružbachoch sa šťastne spájajú dva prírodné liečivé faktory, vhodné na liečebné využitie: teplé pramene minerálnych vôd a priaznivé klimatické podmienky. Liečivý účinok prírodnej uhličitej minerálnej vody spočíva v tom, že sa pri kúpaní pokožkou vstrebáva kysličník uhličitý, ktorý rozšírením kožných kapilár spôsobuje prekrvenie kože. 

Mapa

Mapa Vyšné Ružbachy

Články

  • Procedúry v kúpeľoch Vyšné Ružbachy

    Hľadáte efektívny spôsob ako zhodiť nadbytočné kilá? Alebo máte problémy s trávením či iným ochorením? Prípadne si chcete len tak oddýchnuť a zrelaxovať? V tom prípade sú Kúpele Vyšné Ružbachy...

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Vyšné Ružbachy sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Grandhotel Strand****. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Vyšné Ružbachy sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Grandhotel Strand****, vonkajší bazén v hoteli Grandhotel Strand****. Pozri naše porovnanie hotelov vo Vyšných Ružbachoch.

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Kúpele Vyšné Ružbachy?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Sezónne a Veľkonočné od 41478.9 €, Relaxačné a Wellness od 27 €, Kúpeľné a Rekondičné od 31116.25 €, Seniorské od 30295.17 €, Pre rodiny s deťmi od 30295.17 €, Liečebné od 31116.25 €.... Pozri ponuku pobytov vo Vyšných Ružbachoch.

Hotely

  • Veľmi sa nám páčil Biely dom, ktorý na nás zapôsobil svojou architektúrou a Kamenný dvor. Páčilo sa nám veľmi celé okolie Vyšných Ružbách.
  • Cítila som sa tam fantasticky , a nakoľko bolo málo času musím sa tam vrátiť, aby som mohla všetko popozerať a navštíviť , ale aj tak o môžem v Kľude každému doporučiť , či ubytovanie , liečivú...
  • Grandhotel Strand - ubytovanie veľmi dobré, strava výborná, veľmi dobrý výber suvenírov, príroda a okolie hotela super s možnosťou turistických vychádzok pre náročných rekreantov ale aj pre...
Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme