Kúpele Lúčky

Kúpele Lúčky   ležia v okrese Ružomberok, sú prirodzene rozdelené na 2 časti, samotnú obec a kúpele .  Kúpele Lúčky   ležia v horskej doline pod úbočím Choča, na rozhraní Oravy a Liptova. Široké možnosti rekreačného a športového vyžitia poskytuje aj neďaleká vodná nádrž Liptovská Mara, v zime Jasná a Donovaly.

Hotely

  • Kubo od 61 €/noc

Pobyty

Turistické informácie

História

História kúpeľov sa píše od roku 1761, kedy majiteľ Adam Turjanský postavil prvú kúpeľnú budovu. Kúpeľní hostia mali v tej dobe k dispozícii väčší dom s pohodlnými izbami a tiež s remízou pre kone a koče. V polovici 19. storočia dal nový majiteľ Vojtech Kocha postaviť nový kúpeľný dom. Minerálne pramene vyvierali zo zrnitého dolomitu a minerálna voda vtekala priamo do kúpeľného bazéna.

Poloha a klíma

Kúpele Lúčky ležia pod južným úpätím Chočských vrchov. Nachádzajú sa vo vzdialenosti 14 km na severovýchod od Ružomberka, na rozhraní Liptova a Oravy. Väčšia časť územia sa nachádza v nadmorskej výške okolo 600 m. Najbližšie okolie Lúčok je vrchmi chránené pred bezprostredným vpádom studeného vzduchu. Kúpele Lúčky sa nachádzajú v mierne teplej oblasti, v časti, ktorá je označená ako vlhká so studenou zimou.

Turistické zaujímavosti

Poloha Lúčok v doline pod úpätím hôr poskytuje veľa príležitostí na vychádzky do čarokrásnej horskej prírody i na rekreačnú turistiku. Majestátny vrch Veľký Choč a vysoké hory, okolité ihličnaté lesy a horské lúky tvoria malebné okolie kúpeľov. Pre turistov je prístupný po 4 turistických chodníkoch, pričom najkrajší výhľad je práve z chodníka, ktorý začína v kúpeľoch Lúčky.

Okolie

Neďaleká Orava je klenotnicou pamiatok ľudovej kultúry, typické kroje a ľudová architektúra upúta každého návštevníka. Blízky Oravský zámok patrí k najzachovalejším na Slovensku. Milovníci vodných športov si určite prídu na svoje na Oravskej priehrade alebo na Liptovskej Mare.

Prírodné liečivé zdroje

Kúpeľná liečba v Lúčkach patrí medzi najefektívnejšie liečebné metódy. Podstata všetkých balneologických metód je v nešpecifickom, všeobecnom účinku, ktorý ovplyvňuje celkový stav klienta a hrá kladnú úlohu pri procese uzdravenia najmä preladením vegetatívnych funkcií organizmu. Rozhodujúcim činiteľom pri komplexnej kúpeľnej liečbe je termálna minerálna voda kúpeľného prameňa Valentína o teplote 32 °C a termálna voda z prameňa HGL-3, v prirodzenej forme používaná v bazénoch a aj vo všetkých separátnych kúpeľoch. Minerálne termálne vody v kúpeľoch Lúčky sú klasifikované ako prírodné, liečivé, slabo mineralizované, síranovo-hydrouhličitanové, vápenato-horečnaté, uhličité vody, hypotonické, vlažné. Podľa tvorby ich chemického zloženia patria k vodám petrogénnym, karbonato-sulfatogénneho charakteru. Majú nevýrazný kalcio-sulfátový typ chemizmu. Z plynných zložiek je dôležitý obsah voľného CO2, ktorý významne spolupôsobí pri formovaní výsledného chemizmu vôd. Aj keď kúpeľné liečenie pohybových a gynekologických ochorení je a musí byť komplexné, predsa len ťažisko liečby spočíva vo fyzioterapeutických úkonoch, opierajúcich sa o využitie prírodných liečivých zdrojov.

Často kladené otázky

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Lúčky sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Choč***, vonkajší bazén v hoteli Dependance kúpeľov***, Choč***. Pozri naše porovnanie hotelov v Lúčkach.

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Kúpele Lúčky?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Relaxačné a Wellness od 40 €, Liečebné od 56 €, Seniorské od 56 €, Sezónne a Veľkonočné od 88 €, Kúpeľné a Rekondičné od 62 €, Liečebný pobyt typ A od 1 €.... Pozri ponuku pobytov v Lúčkach.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme