Handlová

Handlová   je začlenená do Hornonitranského regiónu, leží na strednom Slovensku, približne 10 km od geometrického stredu Európy. V mikroregióne   Handlová   sa nachádza prírodná rezervácia Biely kameň a na celom území prevláda podhorská a horská karpatská fauna a flóra.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Mesto Handlová vzniklo 8. marca 1376, kedy kráľ Ľudovít I. zakladajúcou listinou povolil Henrichovi Krickerovi založiť na mieste zvanom Krásny Les osadu. Podľa Krickera sa dodnes Handlová v nemčine označuje ako Krickerhau alebo Krikerhau. Prvá písomná zmienka o výskyte uhlia na tomto území pochádza z roku 1784. Ťažiť sa začalo ale až v roku 1909. Dodnes je Handlová moderným mestom s rozvinutým banským priemyslom.

Poloha a klíma

Handlová sa nachádza takmer v centre Hornonitrianskej kotliny. Je obklopená pohoriami Žiar, Vtáčnik a Kremnické vrchy. Zaraďujeme ju do oblasti s mierne teplou klímou.

Turistické zaujímavosti

V meste, neďaleko kostola v časti Nová Lehota sa nachádzajú dva vzácne exempláre cudzokrajných drevín – sekvoja obrovská, s výškou asi 20 m a priemerom koruny 10 m, vysadená v roku 1843 a tis vysoký 9 m, s dvoma kmeňmi. Samotná Handlová je známa vytváraním netradičných rekordov, ktoré sa uchádzajú o zápis do Guinnesovej knihy rekordov. Vďaka svojej jedinečnej parkovej výzdobe právom nesie titul ,,Mesto kvetov".

Okolie

V blízkosti Handlovej sa nachádza romantické mesto Bojnice s jeden z najkrajších a najnavštevovanejších zámkov v strednej Európe, staré banícke mesto Kremnica a horské rekreačné stredisko Remata.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Handlová?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Relaxačné a Wellness od 110.25 €. Pozri ponuku pobytov v Handlovej.

❓ Ktoré hotely v Handlovej sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Remata***, vonkajší bazén v hoteli Remata***. Pozri naše porovnanie hotelov v Handlovej.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme