Kúpele Trenčianske Teplice

Kúpele Trenčianske Teplice patria k najstarším a najnavštevovanejším kúpeľom na Slovensku. Je to predovšetkým vďaka vynikajúcej prírodnej sírnej termálnej vode a romantickej polohe kúpeľov.
  • čo som potrebovala, to som aj našla..., takže spokojná
  • pre mňa a mamičku boli prínosom prechádzky po krásnom okolí
  • Maximálna spokojnosť , našli sme tu všetko to čo sme potrebovali
  • Vôbec celkové prostredie. Reštauračné - reštaurácia Zuzi - veľmi príjemné posedenie, dobrá...
  • Všetko je na v kúpelnom centre.To je super! Ďakujem za príemný pobyt.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Podľa starej povesti liečivé pramene objavil chromý pastier pri hľadaní zatúlanej ovečky. Našiel malé jazierko s horúcou vodou, z ktorého sa šíril sírový zápach a po niekoľkých kúpeľoch v ňom sa uzdravil. Teplé pramene poznali zrejme i rímske légie (nápis na Trenčianskej hradnej skale z roku 179). Prvý písomný záznam o prameňoch však pochádza až z roku 1247.Od 13. do 19. storočia patrilo územie Trenčianskych Teplíc s termálnymi prameňmi majiteľom Trenčianskeho hradu. Najväčšiu zásluhu na rozvoji kúpeľov mala rodina llésházyovcov, ktorej patrili 241 rokov. V tom čase boli kúpele jednými z najvýznamnejších v Rakúsko - Uhorsku. V roku 1835 kúpil kúpele viedenský finančník Juraj Sina, ktorý ich prebudoval a zmodernizoval. Jeho syn Šimon dal postaviť hotel a rozšíril kúpeľný park a jeho dcéra Ifigénia nechala v roku 1888 postaviť najvzácnejšiu historickú pamiatku zachovanú dodnes - kúpeľ Hammam v orientálnom maurskom slohu.

Poloha a klíma

Kúpele Trenčianske Teplice ležia v západnej časti Slovenska, v juhozápadnej časti Strážovských vrchov, v údolí potoka Teplička, severovýchodne od Trenčína, neďaleko hraníc s Českou republikou.. Napriek nadmorskej výške Trenčianskych Teplíc dávajú im okolité vrchy ráz podhorskej klímy. Uzavretá poloha zaručuje príjemné a pred vetrami chránené podnebie.

Turistické zaujímavosti

Kúpele Trenčianske Teplice ponúkajú pre svojich hostí veľa možností športu a turistiky. Pobyt v meste si možno spestriť turistikou po kúpeľných chodníkoch v parku a v lesoparku, tenisom alebo minigolfom v tenisovom centre Trenčianske Teplice na Baračke či jazdou na bicykli po rôznych cyklotrasách, pričom je možné si bicykle zapožičať.

Okolie

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice leží v úzkej doline, ktorou preteká potok Teplička. Kúpele lemujú dva výrazné chrbty – zo severnej strany Grófovec (557 m n. m.) a z južnej Klepáč (575 m n. m.), ktorý je zároveň najvyšším vrcholom nad kúpeľmi. Pomerne malá veternosť na území mesta je spôsobená práve menovanými chrbtami. V najbližšom okolí sa nachádzajú chránené územia ako napríklad: Trubárka, Potok Havránková dolina, prírodný výtvor Lánce, Omšenská Baba a pod.

Prírodné liečivé zdroje

Kúpeľná liečba sa v Trenčianskych Tepliciach zakladá na využití liečivých vlastností termálnych minerálnych prameňov a mineralizovaného bahna. Liečivá voda tu vyviera z hĺbok okolo 1200 m. Pri pretekaní vápencovými a dolomitickými súvrstvami sa bohato mineralizuje a prehrieva teplom hĺbkových polôh. Termálne minerálne pramene v Trenčianskych Tepliciach patria svojím chemickým zložením do skupiny síranových, vápenato-horčíkových, sírnych, hypotonických minerálnych vôd. Okrem toho obsahujú voľné plyny, predovšetkým sírovodík, ktorý má z hľadiska liečivosti prvoradý význam. Denne tu vyviera na dva milióny litrov liečivej vody s teplotami od 38,7 °C do 40,2 °C.

Často kladené otázky

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Trenčianske Teplice ponúkajú akciové pobyty a zľavy?

Akciové pobyty ponúkajú nasledovné hotely: Atlantis**, Panorama****, Pax***, Krym***. Pozri ceny akciových pobytov.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Trenčianske Teplice sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Panorama****, Parkhotel na Baračke****, Flóra***, Krym***. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Trenčianske Teplice sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Panorama****, Parkhotel na Baračke****, Most Slávy***, Flóra***, vonkajší bazén v hoteli Krym***. Pozri naše porovnanie hotelov v Trenčianských Tepliciach.

Hotely

  • čo som potrebovala, to som aj našla..., takže spokojná
  • pre mňa a mamičku boli prínosom prechádzky po krásnom okolí
  • Maximálna spokojnosť , našli sme tu všetko to čo sme potrebovali
  • Vôbec celkové prostredie. Reštauračné - reštaurácia Zuzi - veľmi príjemné posedenie, dobrá strava, nápoje, obsluha
  • Všetko je na v kúpelnom centre.To je super! Ďakujem za príemný pobyt.
Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme