Kúpele Trenčianske Teplice

Kúpele Trenčianske Teplice patria k najstarším a najnavštevovanejším kúpeľom na Slovensku. Je to predovšetkým vďaka vynikajúcej prírodnej sírnej termálnej vode a romantickej polohe kúpeľov.
 • nemám pripomienku príjemné čisté prostredie
 • Trenčianske Teplice sú najlepšie kúpele na Slovensku zo všetkýmy službámi som bol spokojný
 • Odporúčam reštauráciu "SLOVENSKÁ DEDINA" Super obsluha,priateľne ceny a priamo na pešej kúpeľnej...
 • najkrajšie prostredie príroda turistika zo všetkými službami som bol spokojný reštaurácie
 • Boli sme spokojní.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Podľa starej povesti liečivé pramene objavil chromý pastier pri hľadaní zatúlanej ovečky. Našiel malé jazierko s horúcou vodou, z ktorého sa šíril sírový zápach a po niekoľkých kúpeľoch v ňom sa uzdravil. Teplé pramene poznali zrejme i rímske légie (nápis na Trenčianskej hradnej skale z roku 179). Prvý písomný záznam o prameňoch však pochádza až z roku 1247.Od 13. do 19. storočia patrilo územie Trenčianskych Teplíc s termálnymi prameňmi majiteľom Trenčianskeho hradu. Najväčšiu zásluhu na rozvoji kúpeľov mala rodina llésházyovcov, ktorej patrili 241 rokov. V tom čase boli kúpele jednými z najvýznamnejších v Rakúsko - Uhorsku. V roku 1835 kúpil kúpele viedenský finančník Juraj Sina, ktorý ich prebudoval a zmodernizoval. Jeho syn Šimon dal postaviť hotel a rozšíril kúpeľný park a jeho dcéra Ifigénia nechala v roku 1888 postaviť najvzácnejšiu historickú pamiatku zachovanú dodnes - kúpeľ Hammam v orientálnom maurskom slohu.

Poloha a klíma

Kúpele Trenčianske Teplice ležia v západnej časti Slovenska, v juhozápadnej časti Strážovských vrchov, v údolí potoka Teplička, severovýchodne od Trenčína, neďaleko hraníc s Českou republikou.. Napriek nadmorskej výške Trenčianskych Teplíc dávajú im okolité vrchy ráz podhorskej klímy. Uzavretá poloha zaručuje príjemné a pred vetrami chránené podnebie.

Turistické zaujímavosti

Kúpele Trenčianske Teplice ponúkajú pre svojich hostí veľa možností športu a turistiky. Pobyt v meste si možno spestriť turistikou po kúpeľných chodníkoch v parku a v lesoparku, tenisom alebo minigolfom v tenisovom centre Trenčianske Teplice na Baračke či jazdou na bicykli po rôznych cyklotrasách, pričom je možné si bicykle zapožičať.

Okolie

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice leží v úzkej doline, ktorou preteká potok Teplička. Kúpele lemujú dva výrazné chrbty – zo severnej strany Grófovec (557 m n. m.) a z južnej Klepáč (575 m n. m.), ktorý je zároveň najvyšším vrcholom nad kúpeľmi. Pomerne malá veternosť na území mesta je spôsobená práve menovanými chrbtami. V najbližšom okolí sa nachádzajú chránené územia ako napríklad: Trubárka, Potok Havránková dolina, prírodný výtvor Lánce, Omšenská Baba a pod.

Prírodné liečivé zdroje

Kúpeľná liečba sa v Trenčianskych Tepliciach zakladá na využití liečivých vlastností termálnych minerálnych prameňov a mineralizovaného bahna. Liečivá voda tu vyviera z hĺbok okolo 1200 m. Pri pretekaní vápencovými a dolomitickými súvrstvami sa bohato mineralizuje a prehrieva teplom hĺbkových polôh. Termálne minerálne pramene v Trenčianskych Tepliciach patria svojím chemickým zložením do skupiny síranových, vápenato-horčíkových, sírnych, hypotonických minerálnych vôd. Okrem toho obsahujú voľné plyny, predovšetkým sírovodík, ktorý má z hľadiska liečivosti prvoradý význam. Denne tu vyviera na dva milióny litrov liečivej vody s teplotami od 38,7 °C do 40,2 °C.

Mapa

Mapa Trenčianske Teplice

Články

 • Kam na huby v kúpeľoch Trenčianske Teplice

  Trenčianske Teplice patria k obľúbeným kúpeľom na Slovensku. Ste milovník prírody, turistiky a aktívneho oddychu? Kúpele Trenčianske Teplice sú pre vás ako stvorené. Ak navyše patríte k hubárom,...

 • Hrad Beckov

  Hrad Beckov strážil už v 13.storočí obchodnú cestu vedúcu Považím. Odolal vpádom Tatárov aj Turkov. V 18. storočí však napokon vyhorel a stala sa z neho ruina. Zrúcanina hradu Beckov sa vypína...

 • Topoľčiansky hrad

  Topoľčiansky hrad sa nachádza nad obcou Podhradie, ktorá kedysi bola súčasťou Topoľčianskeho panstva. Spolu s hradmi Uhrovec a Oponice patril medzi považské strážne hrady. Vďaka jeho veži s...

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Kúpele Trenčianske Teplice?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Pre rodiny s deťmi od 48 €, Relaxačné a Wellness od 47 €, Seniorské od 47 €, Liečebné od 55 €, Kúpeľné a Rekondičné od 55 €, Sezónne a Veľkonočné od 57 €. Pozri ponuku pobytov v Trenčianských Tepliciach.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Trenčianske Teplice ponúkajú akciové pobyty a zľavy?

Akciové pobyty ponúkajú nasledovné hotely: Most Slávy***. Pozri ceny akciových pobytov.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Trenčianske Teplice sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Panorama****, Most Slávy***, Slovakia***, Flóra***, Parkhotel na Baračke****, vonkajší bazén v hoteli Krym***. Pozri naše porovnanie hotelov v Trenčianských Tepliciach.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Trenčianske Teplice sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Panorama****, Slovakia***, Flóra***, Krym***, Parkhotel na Baračke****. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

 • nemám pripomienku príjemné čisté prostredie
 • Trenčianske Teplice sú najlepšie kúpele na Slovensku zo všetkýmy službámi som bol spokojný
 • Odporúčam reštauráciu "SLOVENSKÁ DEDINA" Super obsluha,priateľne ceny a priamo na pešej kúpeľnej promenáde.
 • najkrajšie prostredie príroda turistika zo všetkými službami som bol spokojný reštaurácie
 • Boli sme spokojní.
Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme