Horské stredisko Selce

Lyžiarske stredisko Selce - Čachovo je pre svoju nadmorskú výšku zaradené medzi najnižšie položené strediská, ale studená Selčianska dolina mu zaručuje dobré lyžiarske podmienky najmä v mesiacoch december až marec.  

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Dávne osídlenie územia dokazujú archeologické nálezy. Bolo tu nájdené sídlisko lužickej kultúry z mladšej doby bronzovej, púchovskej kultúry z prelomu letopočtu. Z obce pochádza nález barbarských mincí a 42 denárov z doby rímskej. Obec sa prvýkrát spomína v záznamoch pápežských decimátorov ako farnosť Všechsvätých, do roku 1848 patrila okrem kuriálneho pozemku rodiny Seleckých Ľupčianskemu panstvu. V 16-19.storočí pracovali tunajší obyvatelia najmä ako povozníci pre banský erár i pre súkromníkov. 

Poloha a klíma

Lyžiarske stredisko Selce – Čachovo je pre svoju nadmorskú výšku zaradené medzi najnižšie položené strediská, ale studená Selčianska dolina mu zaručuje dobré lyžiarske podmienky najmä v mesiacoch december až marec.
 

Turistické zaujímavosti

Lyžiarske stredisko SELCE – ČACHOVO Vám v príjemnom prostredí Selčianskej doliny v zimnej sezóne ponúkame fantastickú rodinnú lyžovačku na permanentne udržovaných lyžiarskych svahoch.V stredisku je požičovňa športových potrieb, servis lyží a snowboardov, reštaurácia, dva bufety a prírodné klzisko.

Okolie

Medzi pamiatky nachádzajúce sa na území obce patrí gotický rímskokatolícky kostol sv.Cyrila a Metoda zo 14.storočia, zväčšený v 16.storočí a prestavaný roku 1894. Hrádok nad Selcami leží v nadmorskej výške 780 m a je súčasťou horského hrebeňa, vybiehajúceho v juhovýchodnom smere z juhozápadného konca Nízkych Tatier. Je to hrebeňová antiklinála utvorená z vápencovej skaly, ktorej steny sú 2 až 7 m vysoké. Lokalita Hrádok je chránenou kultúrnou pamiatkou.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Horské stredisko Selce?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Pre rodiny s deťmi od 102.5 €, Relaxačné a Wellness od 55.95 €, Sezónne a Veľkonočné od 55.95 €, Seniorské od 55.95 €. Pozri ponuku pobytov v Selciach.

❓ Ktoré hotely v Selciach sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Fuggerov dvor***. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme