Covid otázky aktuálne opatrenia

Na tejto stránke dokumente nájdete praktické informácie a často kladené otázky súvisiace s covid opatreniami, ktoré môžu ovplyvniť váš dovolenkový pobyt. 

Aktuálne informácie sa snažíme operatívne aktualizovať a nájdete ich zverejnené na našich stránkach pri príslušnom hoteli, respektíve konkrétnom pobyte.  

Kde nájdem oficiálne informácie súvisiace s covid opatreniami?

Oficiálne informácie o obmedzeniach služieb a požiadavkách na účastníkov pobytu v danom mieste poskytuje tzv Covid automat.

Aktuálny stav covid opatrení nájdete v aktuálnej vyhláške na stránke Úradu verejného zdravotnícva

Som zaočkovaný, potrebujem pri nástupe na pobyt aj test?

Podmienky pobytu pre jednotlivé skupiny určuje Covid automat

Kde sa môžem otestovať?

Zoznam odberových miest nájdete napríklad cez stránku e-VUC (k zoznamu odberových miest sa dostanete tak, že na úvodnej stránke kliknete na názov vášho kraja a v ľavom stĺpci vyberiete odkaz Mobilné odberové miesto.

Zoznam testovacích miest je často uvedený aj na webových stránkach vašej obce/mesta. Doporučujeme si zverejnené informácie overiť telefonicky v príslušnom laboratóriu.

Testovanie ponúkajú aj vybrané kúpele/ubytovacie zariadenia, ak takúto informáciu máme, zverejňujeme ju spolu s podmienkami pri príslušnom hoteli/pobyte.

Ako sa objednám na testovanie?

Keďže situácia sa relatívne často mení, dporučujeme kontaktovať príslušné testovacie miesto telefonicky a zistiť si aktuálne podmienky a cenu testovania.

V prípade, že máte príznaky covid ochorenia, alebo ste boli v styku s nakazeným, využite stránka na objednávanie testovania v rámci NCZI 

Aká je platnosť testu?

Požiadavky na dĺžku platnosti testu určuje covid automat. Stáva sa, že jednotlivé ubytovacie zariadenia si vyhlášku interpretujú rôzne, v niektorých prípadoch môžu byť požiadavky o niečo menej striktné, ako požaduje vyhláška.

02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme