Kúpele Luhačovice

Kúpele Luhačovice sa nachádzajú v malebnom údolí nedotknutej chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty na Morave. Jedinečné liečivé pramene radia Luhačovice medzi najlepšie kúpele v liečbe dýchacích ciest v Európe. Architektúra Luhačovíc má nenapodobiťeľný a neopakovateľný ráz, vďaka slovenskému architektovi Dušanovi Jurkovičovi.
  • V Luhačovicích je všechno moc pěkné nesetkala jsem se s neochotou.Vše bylo na jedničku a příště...
  • Já jsem byla se vším spokojena.Luhačovice jsou mojí srdeční záležitostí.
  • Kaviareň "u Najády" - výborná káva a predaj ručne robených praliniek z miestnej čokoládovne
  • Krásné procházky po okolí,strava dobrá a levná v restauraci- Vlatava- Návštěva divadla. I na...
  • Veliká spokojenost s pobytem vřele doporučuji všem kdo by sem chtěli přijet

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

História kúpeľov Luhačovice je úzko spätá so stavbami v meste, s prírodou a kúpeľníctvom. Význam tohto mesta je spojený s 300 ročnou tradíciou kúpeľnej liečby, ktorá dala mestu atmosféru výnimočnej architektúry kúpeľných domov, ktoré sú dielo slovenského architekta Dušana Jurkoviča., ktorý sa nechal inšpirovať ľudovou kultúrou Valašska.

Poloha a klíma

Kúpeľné mesto Luhačovice leží v juhovýchodnej časti Českej republiky, asi 20 km od Zlína. Rozkladá sa v údolí, ktorého nadmorská výška je minimálne 250 m n.m. Východná a juhovýchodná časť okolia kúpeľov Luhačovice je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty.

Turistické zaujímavosti

Kúpele Luhačovice navštívilo veľa významných osobností. Neopakovateľný kolorit kúpeľnej architektúry s prekrásnymi parkami, s množstvom prameňov a fontán robí z Luhačovíc perlu moravských kúpeľov. Aj kultúrny život bol a je spojený s typickými stavbami, najmä Lázeňským divadlom, Spoločenským domom a Mestským domom. Neoddeliteľnou súčasťou luhačovických popoludní sú kolonádne koncerty.

Okolie

V neďalekom okolí kúpeľov Luhačovice možno navštíviť nielen hrady, zámky, múzeá, skanzeny a ďalšie historické pamiatky, ale tiež vínne pivnice v slávnych moravských vinárskych oblastiach.

Prírodné liečivé zdroje

Kúpele spravujú 14 hydrogén-uhličitanu-chlorido-sodných-jódových minerálnych prameňov, ktoré vyvierajú na území Luhačovíc. Ich teplota sa pohybuje medzi 10 - 14 ° C. Luhačovické minerálne vody sú považované za jedny z najúčinnejších v Európe nielen pre vysoký obsah minerálnych látok, ale aj pre vynikajúce preplynenie voľným oxidom uhličitým. K pitnej kúre, inhalačnom procedúram a minerálnym kúpeľom sa využíva 8 prameňov.

Mapa

Mapa Luhačovice

Články

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Ktoré hotely V Kúpeľoch Luhačovice ponúkajú akciové pobyty a zľavy?

Akciové pobyty ponúkajú nasledovné hotely: Ambra****, Pohoda****. Pozri ceny akciových pobytov.

❓ Ktoré hotely V Kúpeľoch Luhačovice sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Vila Viola****, Adamantino***, Ambra****, Hotel Niva****, Jurkovičův dům****, Pohoda****.... Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

❓ Ktoré hotely V Kúpeľoch Luhačovice sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Praha, Adamantino***, Ambra****, Hotel Niva****, Miramare****, Wellness and spa Augustiniánský dům superior****..., vonkajší bazén v hoteli Hotel Niva****, Vega****. Pozri naše porovnanie hotelov v Luhačoviciach.

Hotely

  • V Luhačovicích je všechno moc pěkné nesetkala jsem se s neochotou.Vše bylo na jedničku a příště pojedu zse tam do hotelu Pohoda ten mužu jen všem doporučit.
  • Já jsem byla se vším spokojena.Luhačovice jsou mojí srdeční záležitostí.
  • Kaviareň "u Najády" - výborná káva a predaj ručne robených praliniek z miestnej čokoládovne
  • Krásné procházky po okolí,strava dobrá a levná v restauraci- Vlatava- Návštěva divadla. I na taneček se dá jí. Prostě aktivní dovolená. Doporučuji
  • Veliká spokojenost s pobytem vřele doporučuji všem kdo by sem chtěli přijet
Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme