Kúpele Luhačovice

Kúpele Luhačovice sa nachádzajú v malebnom údolí nedotknutej chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty na Morave. Jedinečné liečivé pramene radia Luhačovice medzi najlepšie kúpele v liečbe dýchacích ciest v Európe. Architektúra Luhačovíc má nenapodobiťeľný a neopakovateľný ráz, vďaka slovenskému architektovi Dušanovi Jurkovičovi.
  • Tento hotel odporúčam každému, kto túži po dokonalom pobyte (vynikajúce ubytovanie, strava,...
  • Toto zařízení lze pouze doporučit, významně zvyšuje atraktivitu celé lokality !!!
  • Kaviareň "u Najády" - výborná káva a predaj ručne robených praliniek z miestnej čokoládovne
  • Luhačovice jsou nádherné a tam si každý najde to co potřebuje a co mu vyhovuje. Děkujeme.
  • Já byla spokojená

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

História kúpeľov Luhačovice je úzko spätá so stavbami v meste, s prírodou a kúpeľníctvom. Význam tohto mesta je spojený s 300 ročnou tradíciou kúpeľnej liečby, ktorá dala mestu atmosféru výnimočnej architektúry kúpeľných domov, ktoré sú dielo slovenského architekta Dušana Jurkoviča., ktorý sa nechal inšpirovať ľudovou kultúrou Valašska.

Poloha a klíma

Kúpeľné mesto Luhačovice leží v juhovýchodnej časti Českej republiky, asi 20 km od Zlína. Rozkladá sa v údolí, ktorého nadmorská výška je minimálne 250 m n.m. Východná a juhovýchodná časť okolia kúpeľov Luhačovice je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty.

Turistické zaujímavosti

Kúpele Luhačovice navštívilo veľa významných osobností. Neopakovateľný kolorit kúpeľnej architektúry s prekrásnymi parkami, s množstvom prameňov a fontán robí z Luhačovíc perlu moravských kúpeľov. Aj kultúrny život bol a je spojený s typickými stavbami, najmä Lázeňským divadlom, Spoločenským domom a Mestským domom. Neoddeliteľnou súčasťou luhačovických popoludní sú kolonádne koncerty.

Okolie

V neďalekom okolí kúpeľov Luhačovice možno navštíviť nielen hrady, zámky, múzeá, skanzeny a ďalšie historické pamiatky, ale tiež vínne pivnice v slávnych moravských vinárskych oblastiach.

Prírodné liečivé zdroje

Kúpele spravujú 14 hydrogén-uhličitanu-chlorido-sodných-jódových minerálnych prameňov, ktoré vyvierajú na území Luhačovíc. Ich teplota sa pohybuje medzi 10 - 14 ° C. Luhačovické minerálne vody sú považované za jedny z najúčinnejších v Európe nielen pre vysoký obsah minerálnych látok, ale aj pre vynikajúce preplynenie voľným oxidom uhličitým. K pitnej kúre, inhalačnom procedúram a minerálnym kúpeľom sa využíva 8 prameňov.

Mapa

Mapa Luhačovice

Články

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Kúpele Luhačovice?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Kúpeľné a Rekondičné od 6.1 €, Liečebné od 6.1 €, Relaxačné a Wellness od 44.82 €, Seniorské od 44.82 €, Sezónne a Veľkonočné od 63.94 €, Pre rodiny s deťmi od 63.94 €. Pozri ponuku pobytov v Luhačoviciach.

❓ Ktoré hotely V Kúpeľoch Luhačovice ponúkajú akciové pobyty a zľavy?

Akciové pobyty ponúkajú nasledovné hotely: Ambra****, Pohoda****, Vega****. Pozri ceny akciových pobytov.

❓ Ktoré hotely V Kúpeľoch Luhačovice sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Ambra****, Praha, Adamantino***, Miramare****, Wellness and spa Augustiniánský dům superior****, Jurkovičův dům****..., vonkajší bazén v hoteli Vega****. Pozri naše porovnanie hotelov v Luhačoviciach.

❓ Ktoré hotely V Kúpeľoch Luhačovice sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Ambra****, Adamantino***, Jurkovičův dům****, Pohoda****, Vega****, Vila Antoaneta****. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

  • Tento hotel odporúčam každému, kto túži po dokonalom pobyte (vynikajúce ubytovanie, strava, wellness, ústretovosť personálu hotela).
  • Toto zařízení lze pouze doporučit, významně zvyšuje atraktivitu celé lokality !!!
  • Kaviareň "u Najády" - výborná káva a predaj ručne robených praliniek z miestnej čokoládovne
  • Luhačovice jsou nádherné a tam si každý najde to co potřebuje a co mu vyhovuje. Děkujeme.
  • Já byla spokojená
Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme