Kúpele Rajecké Teplice

Kúpele Rajecké Teplice , obklopené vencom Súľovského pohoria, Strážovskej hornatiny a Malej Fatry ležia neďaleko Žiliny. Za svoju slávu, už viac ako 600 rokov, vďačia výnimočným termálnym prameňom. Za posledné roky prešli rozsiahlou rekonštrukciou.
 • Ako kto ale, ja som veľmi spokojný! ĎAKUJEME!
 • Jsem spokojen a již jsem pobyt doporučil rodinným příslušníkům.
 • S ubytovacím zariadením a relaxačným pobytom sme boli maximálne spokojní. Kúpeľná zóna Aphrodite...
 • V Rajeckých Tepliciach je z roka na rok vidieť rozvoj,odporúčam prechádzky parkami,návštevu...

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Mesto mali vždy v rukách tí feudáli, ktorí vlastnili hrad Lietava. Viedli sa dlhé súdne spory o dedičstvo hradu a aj priľahlé kúpele. Preto kúpele Rajecké Teplice začínajú ožívať až koncom 18. storočia. V tomto období bol postavený nový kúpeľný dom s troma bazénmi (panským, obecným a žobráckym), ako aj murovaná budova, ktorá poskytovala kúpeľným hosťom, prevažne uhorskej šľachte, všetko pohodlie vrátane služieb ránhojiča. V kúpeľoch sa zjavujú prví lekári, ktorí publikujú prvé spisy o liečivých účinkoch termálnych prameňov v kúpeľnom meste Rajecké Teplice.

Poloha a klíma

Kúpele Rajecké Teplice sa nachádzajú v údolí rieky Rajčanky. Obklopujú ho listnaté a ihličnaté lesy Súľovských vrchov a Lúčanskej Malej Fatry. Mierne podnebie sa vyznačuje dostatkom slnečného svitu a prevládajúcim bezvetrím.

Turistické zaujímavosti

Turisti majú možnosť využiť viacero športových areálov, fitness centrum či náučné chodníky. V okolí Rajeckých Teplíc sú vleky i bežecké trate. Žiaden návštevník kúpeľov by si nemal nechať újsť návštevu Poluvsianskej skalnej ihly či Kuneradského zámku. Žiaľ ten  pre verejnosť nie je sprístupnený ale pohľad na nádherný secesný kaštieľ je nezabudnuteľný. 

Okolie

Okolité prírodné krásy kúpeľov Rajecké Teplice sú svojou romantickou krásou známe po celom Slovensku i v zahraničí. Nachádza sa tu i kúpeľné jazierko s možnosťou člnkovania i kúpeľný park s nádhernými zákutiami.

Prírodné liečivé zdroje

Základom terapie sú prírodné termálne pramene s teplotami od 37°C do 39°C, ktoré majú vynikajúce liečivé účinky. Zloženie vody: hydrouhličitanovo-vápenato-horečná termálna voda. Významným činiteľom komplexnej kúpeľnej liečby vzhľadom na indikačné zameranie je taktiež aj klíma.

Indikácie: choroby pohybového ústrojenstva, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, nervové choroby a choroby z povolania.

Mapa

Mapa Rajecké Teplice

Články

 • Považský hrad

  Okolie Nimnice je bohaté na historické pamiatky. Popri relaxovaní v nimnických kúpeľoch máte teda možnosť navštíviť taktiež tieto zaujímavé miesta. Snáď najznámejším je Považský hrad, ktorý...

 • Čičmany – história, kultúrne pamiatky a múzeum

  Rázovitá slovenská obec Čičmany, ktorá leží uprostred krásnej fatranskej prírody, privíta ročne množstvo turistov. Lákadlom sú najmä tradičné ľudové prejavy – čičmiansky folklór, architektúra a...

 • Termálne kúpalisko Laura

  Ako lepšie sa osviežiť v sparnom lete než vo vode. Ideálnym miestom na to je prirodzene kúpalisko a jedným takým je aj termálne kúpalisko Laura v Rajeckých Tepliciach. Okrem mokrého osvieženia...

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Rajecké Teplice ponúkajú akciové pobyty a zľavy?

Akciové pobyty ponúkajú nasledovné hotely: Margaréta***, Malá Fatra***, Aphrodite****, Royal Aphrodite Palace*****, Aphrodite Palace****. Pozri ceny akciových pobytov.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Rajecké Teplice sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Aphrodite****, Royal Aphrodite Palace*****, Aphrodite Palace****, vonkajší bazén v hoteli Aphrodite****, Royal Aphrodite Palace*****, Aphrodite Palace****. Pozri naše porovnanie hotelov v Rajeckých Tepliciach.

Hotely

 • Ako kto ale, ja som veľmi spokojný! ĎAKUJEME!
 • Jsem spokojen a již jsem pobyt doporučil rodinným příslušníkům.
 • S ubytovacím zariadením a relaxačným pobytom sme boli maximálne spokojní. Kúpeľná zóna Aphrodite Spa bola rozšírená o nové Natural Spa so saunami, bazénmi i oddychovými zónami. Všade príjemná...
 • V Rajeckých Tepliciach je z roka na rok vidieť rozvoj,odporúčam prechádzky parkami,návštevu Rybárskej bašty,pri hoteli Skalka krásne minigolfové ihrisko,či golfový areál v Rajci(nádherný),drevený...
Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme