Kúpele Rajecké Teplice

Kúpele Rajecké Teplice , obklopené vencom Súľovského pohoria, Strážovskej hornatiny a Malej Fatry ležia neďaleko Žiliny. Za svoju slávu, už viac ako 600 rokov, vďačia výnimočným termálnym prameňom. Za posledné roky prešli rozsiahlou rekonštrukciou.
 • Musel by som byť dlhšie ako týždeň vo vašom zariadení, aby som chodil inam😉
 • Jsem spokojen a již jsem pobyt doporučil rodinným příslušníkům.
 • V Rajeckých Tepliciach je z roka na rok vidieť rozvoj,odporúčam prechádzky parkami,návštevu...
 • Ako kto ale, ja som veľmi spokojný! ĎAKUJEME!
 • My sme boli v hoteli Encián a boli sme spopkojní.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Mesto mali vždy v rukách tí feudáli, ktorí vlastnili hrad Lietava. Viedli sa dlhé súdne spory o dedičstvo hradu a aj priľahlé kúpele. Preto kúpele Rajecké Teplice začínajú ožívať až koncom 18. storočia. V tomto období bol postavený nový kúpeľný dom s troma bazénmi (panským, obecným a žobráckym), ako aj murovaná budova, ktorá poskytovala kúpeľným hosťom, prevažne uhorskej šľachte, všetko pohodlie vrátane služieb ránhojiča. V kúpeľoch sa zjavujú prví lekári, ktorí publikujú prvé spisy o liečivých účinkoch termálnych prameňov v kúpeľnom meste Rajecké Teplice.

Poloha a klíma

Kúpele Rajecké Teplice sa nachádzajú v údolí rieky Rajčanky. Obklopujú ho listnaté a ihličnaté lesy Súľovských vrchov a Lúčanskej Malej Fatry. Mierne podnebie sa vyznačuje dostatkom slnečného svitu a prevládajúcim bezvetrím.

Turistické zaujímavosti

Turisti majú možnosť využiť viacero športových areálov, fitness centrum či náučné chodníky. V okolí Rajeckých Teplíc sú vleky i bežecké trate. Žiaden návštevník kúpeľov by si nemal nechať újsť návštevu Poluvsianskej skalnej ihly či Kuneradského zámku. Žiaľ ten  pre verejnosť nie je sprístupnený ale pohľad na nádherný secesný kaštieľ je nezabudnuteľný. 

Okolie

Okolité prírodné krásy kúpeľov Rajecké Teplice sú svojou romantickou krásou známe po celom Slovensku i v zahraničí. Nachádza sa tu i kúpeľné jazierko s možnosťou člnkovania i kúpeľný park s nádhernými zákutiami.

Prírodné liečivé zdroje

Základom terapie sú prírodné termálne pramene s teplotami od 37°C do 39°C, ktoré majú vynikajúce liečivé účinky. Zloženie vody: hydrouhličitanovo-vápenato-horečná termálna voda. Významným činiteľom komplexnej kúpeľnej liečby vzhľadom na indikačné zameranie je taktiež aj klíma.

Indikácie: choroby pohybového ústrojenstva, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, nervové choroby a choroby z povolania.

Mapa

Mapa Rajecké Teplice

Články

 • Zrúcanina Kostola sv. Heleny Stránske

  Na potulkách Rajeckou dolinou natrafíte na rôzne turistické zaujímavosti, ale na takú, akou je zrúcanina gotického Kostola svätej Heleny len tak hocikde nenájdete. Či už ste milovníkom...

 • Termálne kúpalisko Laura

  Ako lepšie sa osviežiť v sparnom lete než vo vode. Ideálnym miestom na to je prirodzene kúpalisko a jedným takým je aj termálne kúpalisko Laura v Rajeckých Tepliciach. Okrem mokrého osvieženia...

 • Lietavský hrad

  Na skalnom brale sa majestátne týči jeden z najzachovalejších stredovekých hradov a druhý najväčší hrad na Slovensku, známy Lietavský hrad. Ako to už bývalo v tých časoch zvykom, spočiatku...

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Kúpele Rajecké Teplice?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Kúpeľné a Rekondičné od 131.17 €, Liečebné od 131.17 €, Relaxačné a Wellness od 64.45 €, Seniorské od 64.45 €. Pozri ponuku pobytov v Rajeckých Tepliciach.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Rajecké Teplice ponúkajú akciové pobyty a zľavy?

Akciové pobyty ponúkajú nasledovné hotely: Aphrodite****, Margaréta***, Aphrodite Palace****. Pozri ceny akciových pobytov.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Rajecké Teplice sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Aphrodite****, Aphrodite Palace****, Royal Aphrodite Palace*****, vonkajší bazén v hoteli Aphrodite****, Aphrodite Palace****, Royal Aphrodite Palace*****. Pozri naše porovnanie hotelov v Rajeckých Tepliciach.

Hotely

 • Musel by som byť dlhšie ako týždeň vo vašom zariadení, aby som chodil inam😉
 • Jsem spokojen a již jsem pobyt doporučil rodinným příslušníkům.
 • V Rajeckých Tepliciach je z roka na rok vidieť rozvoj,odporúčam prechádzky parkami,návštevu Rybárskej bašty,pri hoteli Skalka krásne minigolfové ihrisko,či golfový areál v Rajci(nádherný),drevený...
 • Ako kto ale, ja som veľmi spokojný! ĎAKUJEME!
 • My sme boli v hoteli Encián a boli sme spopkojní.
Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme