Aquapark Bešeňová

Obec  Bešeňová  leží 10 km východne od Ružomberka pri pravom brehu rieky Váh. V roku 1987 bol vykonaný vrt o hĺbke 1987m, prostredníctvom ktorého sa na povrch dostala minerálna voda o teplote 60°C. Tá sa stala základom pre vznik termálneho kúpaliska, vďaka ktorému obec patrí k najnavštevovanejším strediskám svojho druhu na Slovensku. Minerálna voda v bazénoch je hnedočervenej farby.
 • Ak si samy zabezpečíte trávenie voľného času vyhľadaním aktivít,kultúrnych podujatí,prírodných...

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Samotná obec Bešeňová vznikla v 13. storočí na Majetku Marcela. Kráľ Ladislav IV. v roku 1286 daroval Marcelovi ďalší majetok ležiaci medzi Váhom a Potokom. Vznikla tu osada, ktorá dostala názov podľa majiteľa – Marcelová. Okolo roku 1347 zastával tunajší zeman Gregor funkciu grófa Pečenehov - strážcov uhorských hraníc. Podľa funkcie dostal latinskú prezývku Bissenus, po slovensky Bešeň, ktorá prešla ako priezvisko na potomkov - Bešeňovcov z Marcelovej. Od 15. storočia sa používali pre obec dva názvy: Marcelová a Bešeňová.

Poloha a klíma

Obec Bešeňová sa nachádza v okrese Ružomberok na podhorí Chočských vrchov. Je obklopená nádhernou prírodou Liptova. Bešeňová patrí do mierne teplej klimatickej oblasti.

Turistické zaujímavosti

Nemenej známou prírodnou zaujímavosťou sú Bešeňovské travertíny. Túto prírodnú pamiatku tvoria travertínové útvary – terasy, ktoré sa svojou veľkosťou no najmä farebnosťou zaraďujú k piatim najvzácnejším na svete. Bešeňovské travertíny predstavujú opustený lom, ktorý sa nachádza niekoľko sto metrov severne od obce na ploche 3,18 hektára.

Okolie

Nádherná príroda v okolí Bešeňovej ponúka možnosti nenáročných prechádzok, cyklistických výletov a náročných horských túr v Chočských vrchoch, nízkych Tatrách a regióne Liptova.

Prírodné liečivé zdroje

Liečivé vody sú na báze horúcich prameňov, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov o teplote 60,5°C. Pôsobia blahodarne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy a majú priaznivé kozmetické účinky. Pozitívne účinky na psychiku sa prejavia takmer okamžite, vďaka prvku lítium. Minerálna voda obsahuje vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán, draslík, mimoriadne množstvo síranov, bikarbonáty, voľný kysličník uhličitý a ďalšie minerály.

Mapa

Mapa Bešeňová

Články

 • Thermal park Bešeňová

  Aquapark Thermal park Bešeňová leží na území regiónu Liptov v kúpeľnej dedinke Bešeňová. Nachádza sa len 12 kilometrov od Ružomberka. Thermal park je ľahko dostupný zo všetkých hlavných dopravných...

 • Thermal park Bešeňová – bazény a atrakcie

  Termálna voda, ktorá plní bazény v Thermal parku Bešeňová, vyviera z hĺbky 1987 metrov. Na povrch sa dostáva s teplotou 60,5 °C a pre potreby aquaparku sa ochladzuje na teploty 26 – 39 °C....

 • Thermal park Bešeňová – wellness aktivity a služby

  Thermal park Bešeňová poskytuje svojim návštevníkom služby na úrovni. Svoje telo si môžu hostia zregenerovať nielen v bazénoch s termálnou vodou, ale aj vo vitálnom svete, ktorý poskytuje...

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Aquapark Bešeňová?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Sezónne a Veľkonočné od 91 €, Pre rodiny s deťmi od 91 €, Relaxačné a Wellness od 91 €. Pozri ponuku pobytov v Bešeňovej.

❓ Ktoré hotely v Aquaparku Bešeňová sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Hotel Akvamarín Bešeňová****, Bešeňová***, vonkajší bazén v hoteli Hotel Akvamarín Bešeňová****, Bešeňová***. Pozri naše porovnanie hotelov v Bešeňovej.

❓ Ktoré hotely v Aquaparku Bešeňová sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Hotel Akvamarín Bešeňová****, Galeria Thermal****, Bešeňová***. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

 • Ak si samy zabezpečíte trávenie voľného času vyhľadaním aktivít,kultúrnych podujatí,prírodných krás, kúpaním v neďalekej Bešeňovej,návštevou jaskýň,múzeí,turistikou...ap.,tak pobyt v Relaxačnom...
Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme