Horské stredisko Demänovská dolina/Jasná

Demänovská dolina   je najznámejšia a najkrajšia dolina Nízkych Tatier. Stredisko Jasná, ktoré tvorí záver doliny, je dnes moderným lyžiarskym centrom. V neďalekej obci Liptovský Ján sa nachádza termálne kúpalisko. Dolina je známa aj vďaka svojmu unikátnemu jaskynnému systému  Demänovských jaskýň.
  • urcite mozem iba odporucat vynikajuca perfektna dovolenka....

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Dolina bola osídlená už v praveku o čom svedčia nálezy v jaskyni Okno. Preskúmaním a opismi s vyznačením kvapľových a zaľadnených častí sa v 19. a na začiatku 20. storočia stali Demänovské jaskyne známe na celom svete. Druhým, veľmi dôležitým, medzníkom v histórii obce sa stal rok 1936, kedy bola vybudovaná lanovka na Chopok. Od tej doby sa dolina postupne stala významným strediskom cestovného ruchu.

Poloha a klíma

Demänovská Dolina je dlhá 15 km sa rozprestiera sa na severnej strane Nízkych Tatier. Tiahne sa od kraja mesta Liptovský Mikuláš až pod najvyššie vrcholy pohoria – Ďumbier a Chopok.

Turistické zaujímavosti

Demänovská dolina je jednou z najpozoruhodnejších dolín na Slovensku. Demänovské jaskyne sú známe na celom Slovensku a to hlavne 2 verejnosti sprístupnené - Demänovská jaskyňa Slobody a Demänovská ľadová jaskyňa. Tiež by ste nemali vynechať prekrásny Demänovský Kras alebo Vrbické Pleso. Navštíviť Demänovskú dolinu sa určite oplatí, pokiaľ chcete mať zážitok z krás Nízkych Tatier nielen z povrchu, ale aj spod zeme.

Okolie

Neďaleko sa nachádza významné rekreačné stredisko Liptovská Mara. Je to jedna z najväčších vodných nádrží na Slovensku. Okrem kúpania je možné vyskúšať si aj windsurfing, člnkovanie či jachting. V okolí mesta Ružomberok, na vrchu Sidorovo, sa nachádza dedinka Vlkolínec, ktorá predstavuje typickú horskú osadu Liptova a je zapísaná v Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Demänovská dolina?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Relaxačné a Wellness od 1.37 €, Sezónne a Veľkonočné od 1.37 €, Seniorské od 74.41 €, Pre rodiny s deťmi od 1.37 €. Pozri ponuku pobytov v Demänovskej doline.

❓ Ktoré hotely v Demänovskej doline sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Hotel SOREA SNP***, Pošta****, Grand****, vonkajší bazén v hoteli Tri Studničky****. Pozri naše porovnanie hotelov v Demänovskej doline.

❓ Ktoré hotely v Demänovskej doline sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Hotel SOREA SNP***, Ostredok***, Hotel SKI**, Pošta****, Tri Studničky****, Grand****. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

  • urcite mozem iba odporucat vynikajuca perfektna dovolenka....
Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme