Stará Lesná

Stará Lesná   je vďaka svojej výhodnej polohe v príjemnom prírodnom prostredí významným turistickým strediskom. Obec je situovaná v Popradskej kotline, vo výške 736 m. n. m.. Zima ponúka využitie lyžiarskych svahov a leto ponúka možnosti túr vo Vysokých Tatrách a Slovenskom Raji.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Obec založili v roku 1294 šľachtici z uhorského rodu Berzeviczyovcov. Pochádzali z Tirolska. Členovia tohto rodu vybudovali napríklad hrad Nedeca ako aj Lechnický kláštor, ktorý je dnes známi ako Červený kláštor. V 2. polovici 20. storočia bolo vybudované rekreačné stredisko Studený potok s viacerými hotelmi, penziónmi a chatami nad obcou na hranici Tatranského národného parku.

Poloha a klíma

Obec Stará Lesná sa nachádza na úpätí horského masívu Vysokých Tatier. Leží medzi obcami Veľká Lomnica a Tatranská Lesná vo výške 736 m. n. m..  Priemerná ročná teplota je 5,8°C, priemerná letná teplota 13,0°C a priemerná zimná teplota 0,8°C.

Turistické zaujímavosti

V osade nájdete širokú ponuku možností pre aktívny oddych a relaxáciu. Môžete vyskúšať napríklad horolezectvo, skialpinizmus, paragliding, bungee jumping, splavovanie, jazdy na konskom záprahu, vyhliadkové lety, regeneračné a relaxačné služby.

Okolie

Zima poskytuje možnosť využiť lyžiarske svahy v Tatranskej Lomnici, Smokovci, Ždiari a Štrbskom Plese. Leto zase poskytuje možnosti túr po Vysokých Tatrách aj Slovenskom Raji. V neďalekom okolí možno vidieť pamiatky ako napríklad Spišský hrad, ktorý je zapísaný v Zozname svetového dedičstva UNESCO, kostol sv. Jakuba v Levoči s 18m vysokým dreveným oltárom, renesančný hrad v Kežmarku alebo múzeum Tatranského Národného parku v Tatranskej Lomnici.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Stará Lesná?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Kúpeľné a Rekondičné od 139.66 €, Relaxačné a Wellness od 139.66 €, Seniorské od 139.66 €. Pozri ponuku pobytov v Starej Lesnej.

❓ Ktoré hotely v Starej Lesnej sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Hills****, Horizont****, vonkajší bazén v hoteli Hills****. Pozri naše porovnanie hotelov v Starej Lesnej.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme