Horské stredisko Donovaly

Horská rekreačná obec  Donovaly    v západnej časti Nízkych Tatier leží v blízkosti národného parku Veľká Fatra a je dôležitým strediskom letnej a zimnej rekreácie. K dispozícii sú lyžiarske zjazdové trate, bežecké trate, sedačkové lanovky, lyžiarske vleky a široké možnosti horskej a rekreačnej turistiky. V obci nájdete klasicistický kostol z roku 1825 s pôvodným vnútorným zariadením a zrubové domy so zasklenými verandami.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Donovaly majú bohatú históriu, už v 17. storočí tu vznikali osady zaoberajúce sa výrobou dreveného uhlia. Ich spojením vznikla v 18. storočí terajšia obec Donovaly. Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1702. Pri potláčaní SNP na Donovaly a Staré Hory ustupovala povstalecká armáda, ktorá tu zanechala väčšinu svojej výzbroje. Počas 2. svetovej vojny sa Donovaly stali centrom partizánov.

Poloha a klíma

Rekreačná obec Donovaly sa nachádza v nadmorskej výške 960 m. n. m medzi pohoriami Veľká Fatra a Starohorské vrchy. Leží na hlavnej ceste medzi Banskou Bystricou (26 km) a Ružomberkom (28 km). Donovaly patria do mierne chladnej a veľmi vlhkej klímy.

Turistické zaujímavosti

Donovaly ponúkajú očarujúcu horskú panorámu i nezabudnuteľné zážitky. Najnavštevovanejším podujatím, ktoré sa koná od roku 1992, sú každoročné preteky psích záprahov so svetovou popularitou. Pre milovníkov lyžovania sú pripravené lanovky a vleky, 11 km lyžiarskych a 25 km bežeckých tratí. V lete je možne využiť široké možnosti horskej a rekreačnej turistiky.

Okolie

V okolí môžete navštíviť pozostatky vypálenej dediny Kalište z 2. svetovej vojny, alebo zachované časti Špaňodolinského vodopádu, ktorý meral niekoľko desiatok kilometrov a zásoboval okolité dediny vodou. Neďaleké historické banské mesto Banská Bystrica zasa ponúka mnoho krásnych architektonických pamiatok, ako napríklad mestský hrad, Bárczyovský, Radvanský a Tihanyovský kaštieľ v Radvani.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Donovaly?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Sezónne a Veľkonočné od 80 €, Pre rodiny s deťmi od 80 €, Relaxačné a Wellness od 80 €, Seniorské od 80 €. Pozri ponuku pobytov na Donovaloch.

❓ Ktoré hotely na Donovaloch sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Šport hotel***. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme