Aquapark Poprad

Poprad je jedným z významných hospodárskych a kultúrnych centier Spiša. Je obklopené prekrásnou prírodou Tatier, historickými osadami a miestami, ale i strediskami zimných športov a letnej turistiky. Mesto má aj svoje letisko a  v známom aquaparku Aquacity Poprad ponúka výborné podmienky pre relax.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

V malebnom predpolí Vysokých Tatier sa od roku 1946 začali písať dejiny tzv. veľkého Popradu, ktorý sa do vedomia obyvateľov Slovenska, ale aj do vedomia medzinárodnej pospolitosti zapísal ako brána do najmenších európskych veľhôr.

Poloha a klíma

Mesto Poprad leží v širokej rovnomennej, vysoko položenej kotline na oboch stranách rieky Poprad. Na sever od mesta sa rozprestiera masív Vysokých a Belianskych Tatier, na východ Levočské pohorie, na juh nízka pahorkatina Kozích chrbtov a na západ pahorkatina Štrbského rozvodia. Poprad patrí do mierne teplej oblasti s priemerným počtom letných dní v roku. Klíma Popradu je vo veľkej miere ovplyvnená susedným regiónom Vysokých Tatier, ktorý patrí do chladnej klimatickej oblasti.

Turistické zaujímavosti

Najvýznamnejšou pamiatkou v Poprade je centrum Spišskej Soboty. Najväčšou pamiatkou je kostol sv. Juraja s piatimi neskorogotickými krídlovými oltármi a hlavným oltárom od Majstra Pavla z Levoče. V centre Popradu je ranogotický kostol sv. Egídia s najstarším vyobrazením Tatier.

Okolie

Mesto Poprad a jeho okolie poskytuje každému návštevníkovi jedinečnú príležitosť  pri objavovaní prírodných, historických a kultúrnych vzácností. Keď sa vyberiete na  ktorúkoľvek svetovú stranu od Popradu,  svoje brány Vám budú otvárať národné parky: TANAP, Národný park Nízke Tatry s majestátnou Kráľovou hoľou, Národný park Slovenský raj či Pieninský národný park.

Mapa

Mapa Poprad

Články

  • Hviezdne leto 2012 v Aquacity Poprad

    Viete čo bude toto leto centrom najlepšej zábavy? Jednoznačne Aquacity Poprad! Tento rok tu zažijete to, čo ste ešte nezažili! Pripravte sa na nezabudnuteľné leto, pretože sa blíži závratnou...

  • Naberte energiu v Aquacity Poprad

    Dych vyrážajúca scenéria Vysokých Tatier je miestom, kde sídli krásne východniarske mesto Poprad. Toto mesto v sebe ukrýva aj termálne bohatstvo obsahujúce sodík, magnézium a kalcium. Liečivý...

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Aquapark Poprad?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Pre rodiny s deťmi od 86.11 €, Relaxačné a Wellness od 86.11 €, Sezónne a Veľkonočné od 86.11 €. Pozri ponuku pobytov v Poprade.

❓ Ktoré hotely v Aquaparku Poprad sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Aquacity Seasons****, Mountain View****. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme