Kúpele Jáchymov

Mesto Jáchymov sa preslávilo v 20. storočí predovšetkým ťažbou uránu. História kúpeľnej liečby sa datuje od roku 1906, keď boli založené prvé radónové kúpele na svete. Kúpele Jáchymov využívajú unikátny prírodný liečivý zdroj- radónovú vodu.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Koncom 19. storočia, baníci dolovali hrudu v pol kilometrovej hĺbke, vytryskol silný prameň vody, ktorá po objave manželov Curieových preslávila Jáchymov ako kúpeľné mesto. História jáchymovského kúpeľníctva sa začína rokom 1906, skromnými súkromnými kúpeľmi. V roku 1911 bola otvorená prvá kúpeľná budova. Veľmi priaznivé liečebné účinky viedli k rozhodnutiu postaviť kúpeľný hotel Kurhaus – dnešný Radium Palace, ktorý v tej dobe patril k tomu najlepšiemu, čo mohla Európa v tej dobe ponúknuť, pretože sa v ňom liečili významné osobnosti politického a kultúrneho života. Neskôr pribudli ďalšie liečebné domy a penzióny. Radónové kúpele sa stali svetoznámymi.

Poloha a klíma

Kúpele Jáchymov sa nachádzajú v západnej časti Českej republiky, približne 148 km západne od Prahy. Kúpeľné mesto leží v hlbokom údolí Krušných hôr, ktoré sú od nepamäti známe svojím nerastným bohatstvom.

Turistické zaujímavosti

Kúpele Jáchymov majú bohaté kultúrne dedičstvo, nemými svedkami jeho histórie sú jáchymovské kostoly, radnice, Kráľovská mincovňa a celá rada portálov patricijských domov.

Okolie

Okolie kúpeľov Jáchymov je vhodné na prechádzky a výlety: Klášterec- návšteva zámku, Mostov-zámok, Potučky-hraničné mestečko s najväčším trhoviskom, Klášter teplá- premonstrátsky kláštor, Františkovy lázne, Bečov-zámok, Kynžvart- gotický hrad, Plzeň- pivovar. V okolí kúpeľov a priamo v nich sú takisto široké športové možnosti: Nordic walking, tenis, horské bicykle, bazén a fitness, lyžovanie, sauna, minigolf, šachy, ruské kuželky, petangue, spoločenské hry.

Prírodné liečivé zdroje

V súčasnosti sa v kúpeľoch využívajú 4 liečivé pramene s koncentráciou radónu 4,5 - 5,5 kBq/l.  Ich teplota sa pohybuje medzi 29°C - 36 °C. Radónová voda zlepšuje pohyblivosť kĺbov, pôsobí protizápalovo, zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Vzhľadom na šetrnosť radónovej liečby, je vhodná aj pre klientov vyššieho veku.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Kúpele Jáchymov?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Relaxačné a Wellness od 53.73 €, Seniorské od 61.47 €, Kúpeľné a Rekondičné od 53.73 €, Sezónne a Veľkonočné od 54.15 €, Pre rodiny s deťmi od 54.15 €, Liečebné od 61.47 €. Pozri ponuku pobytov v Jáchymove.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Jáchymov ponúkajú akciové pobyty a zľavy?

Akciové pobyty ponúkajú nasledovné hotely: Astoria***, Radium Palace****. Pozri ceny akciových pobytov.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Jáchymov sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Astoria***. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme