Kúpele Jáchymov

Mesto Jáchymov sa preslávilo v 20. storočí predovšetkým ťažbou uránu. História kúpeľnej liečby sa datuje od roku 1906, keď boli založené prvé radónové kúpele na svete. Kúpele Jáchymov využívajú unikátny prírodný liečivý zdroj- radónovú vodu.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Koncom 19. storočia, baníci dolovali hrudu v pol kilometrovej hĺbke, vytryskol silný prameň vody, ktorá po objave manželov Curieových preslávila Jáchymov ako kúpeľné mesto. História jáchymovského kúpeľníctva sa začína rokom 1906, skromnými súkromnými kúpeľmi. V roku 1911 bola otvorená prvá kúpeľná budova. Veľmi priaznivé liečebné účinky viedli k rozhodnutiu postaviť kúpeľný hotel Kurhaus – dnešný Radium Palace, ktorý v tej dobe patril k tomu najlepšiemu, čo mohla Európa v tej dobe ponúknuť, pretože sa v ňom liečili významné osobnosti politického a kultúrneho života. Neskôr pribudli ďalšie liečebné domy a penzióny. Radónové kúpele sa stali svetoznámymi.

Poloha a klíma

Kúpele Jáchymov sa nachádzajú v západnej časti Českej republiky, približne 148 km západne od Prahy. Kúpeľné mesto leží v hlbokom údolí Krušných hôr, ktoré sú od nepamäti známe svojím nerastným bohatstvom.

Turistické zaujímavosti

Kúpele Jáchymov majú bohaté kultúrne dedičstvo, nemými svedkami jeho histórie sú jáchymovské kostoly, radnice, Kráľovská mincovňa a celá rada portálov patricijských domov.

Okolie

Okolie kúpeľov Jáchymov je vhodné na prechádzky a výlety: Klášterec- návšteva zámku, Mostov-zámok, Potučky-hraničné mestečko s najväčším trhoviskom, Klášter teplá- premonstrátsky kláštor, Františkovy lázne, Bečov-zámok, Kynžvart- gotický hrad, Plzeň- pivovar. V okolí kúpeľov a priamo v nich sú takisto široké športové možnosti: Nordic walking, tenis, horské bicykle, bazén a fitness, lyžovanie, sauna, minigolf, šachy, ruské kuželky, petangue, spoločenské hry.

Prírodné liečivé zdroje

V súčasnosti sa v kúpeľoch využívajú 4 liečivé pramene s koncentráciou radónu 4,5 - 5,5 kBq/l.  Ich teplota sa pohybuje medzi 29°C - 36 °C. Radónová voda zlepšuje pohyblivosť kĺbov, pôsobí protizápalovo, zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Vzhľadom na šetrnosť radónovej liečby, je vhodná aj pre klientov vyššieho veku.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme