Kúpele Konstantinovy Lázně

Konstantinovy Lázně sa stali výchovným centrom životného štýlu pacientov postihnutých kardiovaskulárnymi chorobami a ich cieľom je udržanie si a ďalšie prehlbovanie tradičnej povesti menších kúpeľov v nádhernom a tichom prostredí.
  • Informační středisko je perfektní, doporučuji restauraci Krkovička, penzion Pohoda, hotel...

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

V najnovšej histórii Konstantinových Lázní je 1. máj 1992 spojený so vznikom samostatnej akciovej spoločnosti Liečebné kúpele Konstantinovy Lázně - jediných kúpeľov Plzeňského kraja. Prvá zmienka o výskyte minerálnej vody pochádza zo začiatku 16. storočia. Začiatkom 19. storočia sedliaci postavili prvú drevenú budovu so štyrmi miestnosťami, následný prudký rozvoj sa začal v roku 1812, keď bola postavená prvá kúpeľná budova. Liečivej minerálnej vode patrí aj významné prvenstvo, jej chemický rozbor dokazuje vôbec najvyšší obsah kysličníku uhličitého v celej Českej republike (3638,0 mg/l). Od roku 1955 sú Konstantinovy Lázně zamerané na prevenciu, liečbu a rekonvalescenciu pri kardiovaskulárnych chorobách.

Poloha a klíma

Kúpele Konstantinovy Lázně ležia ukryté uprostred lesov v jednej z ekologicky najčistejších oblastí Českej republiky. Nachádzajú sa severozápadne od mesta Plzeň smerom na Karlovy Vary, v nadmorskej výške 520 m.

Turistické zaujímavosti

Kúpele patria k významným rekreačným miestam Plzeňského kraja. Nachádzajú sa uprostred lesoparku, prirodzene nadväzujúceho na okolitú prírodu s prameňmi minerálnych kyseliek. Tiché a rodinné prostredie, pitné altánky a diela sochárov podčiarkujú kľud a blahodárnosť kúpeľného pobytu. Každoročne tu prebieha kultúrno-spoločenský blok podujatí nazývaný Konstantinolázeňské kultúrne leto. V kúpeľnom areále sú k dispozícii rekreačné športoviská, tenisové a volejbalové kurty, minigolf, petangue, otvorený plavecký bazén. Priaznivcom adrenalínových športov je k dispozícii lanové centrum.

Okolie

Konstantinovy Lázně právom patra k významným miestam Plzeňského kraja, ktorý sa môže pýšiť jedinou kúpeľnou oázou na svojom území, perlou zasadenú do pôvabnej, pokojnéj a mnoho civilizácií ešte nedotknutej krajiny presýtenej výverymi minerálnych kyseliek. Nájdeme tu množstvo historických pamiatok a zaujímavých miest, ktoré nám dovolí sledovať stopu človeka od praveku cez stredovek až po súčasnosť.

Prírodné liečivé zdroje

Hlavné liečebné metódy v Konstantinových Lázních sú založené na využívaní prírodných liečivých zdrojov - minerálnej uhličitej vody. Prameň prírodnej železnato-hydrogenuhličitanovo-sodnohorečnatej kyselky z hĺbky 40 m má výdatnosť 120 - 150 l za minútu pri teplote 9,1 o C a má najvyšší obsah oxidu uhličitého v celej Českej republike.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Konstantinovi Lázne?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Kúpeľné a Rekondičné od 48 €, Liečebné od 48 €, Seniorské od 48 €, Relaxačné a Wellness od 54 €. Pozri ponuku pobytov v Konstantinových Lázních.

Hotely

  • Informační středisko je perfektní, doporučuji restauraci Krkovička, penzion Pohoda, hotel Jitřenka - tam všude bylo jídlo vynikající, velký výběr - na rozdíl od hotelu Jirásek
Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme