Kúpele Karlovy Vary

Karlovy Vary sú významným kúpeľným strediskom so známym sklárskym priemyslom. Sú to najväčšie, najnavštevovanejšie a aj najstaršie kúpele v Čechách. Založil ich pred 600 rokmi kráľ Karol IV. Jedinečnosť Karlových Varov tkvie predovšetkým v kúpeľnej liečbe a vo využívaní minerálnych prameňov.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Podľa povesti boli karlovarské pramene objavené v polovici 14. storočia českým kráľom Karlom IV. na poľovačke. V roku 1370 udelil Karol IV. vnikajúcemu sídelnému mestu slobody a práva. Nad liečbou formou kúpeľov od začiatku 17. storočia začala prevažovať pitná liečba. V priebehu 16. a 17. storočia ovplyvnili vývoj mesta živelné a vojnové pohromy. K oživeniu kúpeľníctva došlo koncom 17. storočia prílivom bohatých šľachtických návštevníkov zo saských, ruských a poľských panovníckych dvorov a dva kúpeľné pobyty ruského cára Petra Veľkého. Rozkvet a slávu priniesli kúpeľnému mestu Karlovy Vary Habsburgovci – Mária Terézia a Jozef II. – ktorí finančne podporovali stavebný rozvoj mesta a zdokonalenie jeho správy. V 19. storočí nastal rozmach kúpeľníctva vďaka návštevnosti aristokracie, umelcov, spisovateľov a hudobníkov. V súčasnosti ide o najznámejšie české kúpele.

Poloha a klíma

Kúpele Karlovy Vary ležia v západnej časti Čiech, na sútoku rieky Teplá a Ohří, cca 120 km od Prahy. Podnebie tejto oblasti je podhorské.

Turistické zaujímavosti

Dodnes sa kúpele Karlovy Vary stávajú atraktívnejšími pre ďalších návštevníkov. Mesto sa nazýva aj zelenou strechou Európy- je kultúrna a rekreačná oblasť v srdci Európy. Karlovy Vary sa preslávili aj typickými produktmi, medzi ktoré patria kúpeľné oblátky, horko-sladký žalúdočný likér Becherovka, karlovarský porcelán, minerálne vody a podobne.

Okolie

Kúpeľné mesto Karlovy Vary má k dispozícii športové areály, ihriská a bazény. Okolie mesta je stvorené pre aktívny odpočinok a športové vyžitie. Na svoje si prídu aj priaznivci turistiky, futbalu, golfu, fitness, plávania, potápania, tenisu. Vari najznámejšími športovými podnikmi sú miestne dostihy a hokej. V oblasti aktívneho odpočinku je veľmi rozvinutá infraštruktúra pre cyklistiku.

Prírodné liečivé zdroje

Indikácie kúpeľnej liečby

Vďaka špecifickým vlastnostiam karlovarských minerálnych prameňov a možnosti ich takmer univerzálneho využitia sa v Karlových Varoch liečia pacienti s rôznymi chorobami. Medzi tie najčastejšie liečenej patria:
ochorenia zažívacieho ústrojenstva, poruchy látkovej výmeny, diabetes, dna, obezita, paradentóza
choroby pohybového ústrojenstva, pečene, pankreasu, žlčníka a žlčových cest,stavy po onkologických nemocích,neurologická onemocnění,apod.

Karlovarské termominerálne pramene

Zo 79 prameňov rôznej výdatnosti sa ich 13 používa k pitnej kúre. Minerálne vody sú si základným zložením podobné, avšak pre rozdielnu teplotu a iný obsah kysličníka uhličitého majú rozličné účinky. Chladnejšie pramene majú zvyčajne ľahko laxatívny účinok, pramene teplejšie majú vplyv tlmivý, spomaľujú vylučovanie žlče i žalúdočných štiav.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Kúpele Karlovy Vary?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Kúpeľné a Rekondičné od 20.65 €, Liečebné od 20.65 €, Seniorské od 20.65 €, Relaxačné a Wellness od 62.44 €, Sezónne a Veľkonočné od 106.1 €. Pozri ponuku pobytov v Karlových Varoch.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Karlovy Vary sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Imperial*****, Lafonte****, Parkhotel Richmond****, vonkajší bazén v hoteli Parkhotel Richmond****. Pozri naše porovnanie hotelov v Karlových Varoch.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme