Kúpele Klášter Hradiště nad Jizerou

Klášter Hradiště nad Jizerou leží v Stredočeskom kraji, v okrese Mladá Boleslav. Dominantou obce je pivovar Klášter. 

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Prvé písomné zmienky o Kláštore Hradišti sú z polovice 12. storočia. Na skalnatom ostrohu nad sútokom Zábrdky s Jizerou bol založený cisterciánsky kláštor.
Tento kláštor bol už v prvej polovici 15. storočia dobytý a vypálený Oberitmi a na jeho mieste bol vystavaný renesančný zámok. Do tohto komplexu bol v polovici 19. storočia nasťahovanie pivovar.
Hlavná dominanta obce - pivovar sa v Kláštore pripomína od r. 1570.

Poloha a klíma

Obec leží v Stredočeskom kraji, 3 km na západ od Mnichova Hradiště, v nadmorskej výške 228 m.n.m.

Turistické zaujímavosti

Dominantou obce je pivovar, nájdeme tu však aj ďalšie významné historické pamiatky, ako kostol Narodenia Panny Márie alebo baroková socha svätého Jána Nepomuckého.
Nachádzajú sa tu aj v krajine voľne umiestnené diela sochárov, ktorí sa tú zúčastnili medzinárodného sympózia.

Okolie

Pôvodný Opatský chrám z 13. storočia bol 75 m dlhý a 40 m široký  Prostredná chrámová loď bola vysoká 15 m a dve bočné lode asi 8 m. Na prelome 14. a 15. storočia do majetku kláštora patrili sto obcí, z ktorých mnísi sami založili (napr. Dnešné Mnichovo Hradiště). Po vypálení husitmi 30. apríla 1420 nebol kláštor doteraz nikdy obnovený. Až v 16. storočí bol prestavaný na renesančný zámok. V 19. storočí bol na mieste bývalého kláštora postavený pivovar Kláštor.

Kostol Narodenia Panny Márie v obci Kláštor Hradiště nad Jizerou, je goticko-renesančný jednoloďový filiálny kostol. Nachádzate sa v susedstve areálu bývalého cisterciánskeho kláštora. Súčasný kostol bol pravdepodobne založený okolo roku 1560 Jiřím z Labouně,hoci pôvod kostola siaha do 12. storočia. Predtým Slúži ako cintorín, o čom svedčil Ohradní múr. Je chránený ako kultúrna pamiatka Českej republiky.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Klášter Hradiště nad Jizerou?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Relaxačné a Wellness od 63.08 €, Seniorské od 63.08 €. Pozri ponuku pobytov v Klášteri Hradiště n. Jiz..

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme