Kúpele Mariánske Lázně

Mariánské Lázně sa taktiež nazývajú architektonická perla kúpeľníctva . Často sa o nich hovorí, že to je mesto v parku a park v meste. Patria medzi mladšie kúpele , boli založené zhruba pred 200 rokmi. Mariánské Lázně sú druhými najväčšími českými kúpeľmi , s veľkým bohatstvom minerálnych prameňov. Priamo v areáli ich vyviera 40 a v najbližšom okolí takmer 100. Okrem vzácnych liečivých prameňov ponúkajú kúpele Mariánské Lázně aj veľa historických budov.  

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

V r. 1805 postavil pri Křížovom prameni, na mieste pôvodnej drevenej chalupy, prvý murovaný dom pre kúpeľných hostí, nazvaný Zlatá guľa. Na tomto mieste čoskoro vzniká osada nazvaná Mariánské Lázně podľa obrázku Panny Marie, zaveseného pri Křížovom pramene. Začiatok  19. storočia znamená obrovský rozmach tohto nového miesta.  Architekt Jiří Fischer a staviteľ Anton Turner z nehostinného, bažinatého  údolia vytvorili medzi rokmi 1817 - 1823 pôvabné parkové mesto s klasicistickými a empírovými domami, altánkami, pavilónmi a kolonádami.

Poloha a klíma

Kúpele Mariánské Lázně ležia v malebnom údolí uprostred krásnej prírody. Nachádzajú sa v západnej časti Českej republiky, približne 150 km západne od Prahy. Tieto kúpele s bohatou historickou a kultúrnou tradíciou sú ideálne svojou geografickou polohou a klimatickými podmienkami, ležia v krásnom prostredí chránenej oblasti Slavkovského lesa, v širokom údolí s rozsiahlymi lesoparkami.

Turistické zaujímavosti

V kúpeľnom meste  Mariánske Lázne môžete navštíviť Park Boheminium  s miniaturami významných stavieb Českej republiky. Nájdete tu napríklad model zámku Červená Lhota, horu Říp a ďalších viac ako 30 modelov. V  kúpeľoch Mariánske Lázne sa nachádzajú tri  mikroklimatické soľné jaskyne, ktoré sa oplatí vidieť.

Okolie

V okolí kúpeľov Mariánske Lázne sa nachádza niekoľko náučných chodníkov. Na nich sú pripravené zaujímavé informačné tabule, ktoré Vám predstavia faunu, flóru, miestne historické, prírodovedné i spoločenské zaujímavosti a pod.

Prírodné liečivé zdroje

Priamo v kúpeľoch Mariánske Lázně vyviera zhruba 40 minerálnych liečivých prameňov. Ide o studené uhličité kyselky, ktorých teplota sa pohybuje od 7 do 10°C. Využívajú sa pri viacerých procedúrach, predovšetkým na pitnú kúru a uhličité kúpele. Z prameňov sa získava aj oxid uhličitý, ktorý sa používa na plynové injekcie či kúpele. Niektoré minerálne vody s nižším obsahom mineralizácie sú stáčané do fliaš a predávané. Okrem vody lieči aj upravená slatina a rašelina, ktorá sa používa na obklady a zábaly.

Mapa

Mapa Mariánske Lázně

Články

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Mariánské Lázně?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Sezónne a Veľkonočné od 50.07 €, Pre rodiny s deťmi od 50.07 €, Relaxačné a Wellness od 32.24 €, Seniorské od 32.24 €, Liečebné od 54.74 €, Kúpeľné a Rekondičné od 54.74 €. Pozri ponuku pobytov v Mariánských Lázních.

❓ Ktoré hotely v Mariánských Lázních ponúkajú akciové pobyty a zľavy?

Akciové pobyty ponúkajú nasledovné hotely: Spa Hotel Děvín***, Grandhotel Nabokov****. Pozri ceny akciových pobytov.

❓ Ktoré hotely v Mariánských Lázních sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Maria Spa Superior****, OREA Hotel Palace Zvon****, Svoboda Ensana Health Spa Hotel***, Butterfly Ensana Health Spa Hotel****, Chateau Monty****, Royal****.... Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme