Kúpele Františkovy Lázně

Kúpele Františkovy Lázné tvoria základný pilier tzv. Západočeského kúpeľného trojuholníka. Aj keď sú kúpele pomerne malé, sú krásne. Do dnešnej doby si totiž zachovali ráz kúpeľného mesta z 19. storočia. Kúpele Františkovy Lázne majú aj výbornú polohu. Nachádzajú sa pri hraniciach s Nemeckom a neďaleko historického Chebu.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Skutočné dejiny kúpeľného mesta Františkovy Lázně začínajú ďaleko pred ich založením. Už v stredoveku nosili nosičky vody Františkov prameň do blízkeho Chebu, kde sa pil ako stolová voda. Neskôr objavili lekári jeho liečivé účinky a prameň sa stal najvyhľadávanejším liečivom v Európe. V tej dobe bolo ochorenie človeka vnímané ako celkové zaplavenie tela jedovatými šťavami. Tie bolo nutné, podľa lekárov, z tela odviesť púšťaním žilou alebo vyplavením minerálnymi vodami s obsahom soli a síry, ktoré škodliviny na seba viažu. Františkov prameň bol v tomto duchu využívaný na liečenie takmer všetkých chorôb, najmä však na liečenie ženskej neplodnosti. 

Poloha a klíma

Kúpele Františkovy Lázně sú malebné mesto nachádzajúce sa  v okrese Cheb v Karlovarskom kraji.

Turistické zaujímavosti

 Atmosféra kúpeľov Františkove Lázně je natoľko spojená s históriou mesta, že návšteva mestského múzea, zámočku či podivnej rozhľadne je takmer nevyhnutná.  

Okolie

Krátke prechádzky aj dlhšie turistické túry umožňuje ideálny terén v meste aj v okolí, dobre značené turistické trasy a množstvo historických a prírodných zaujímavostí.

Prírodné liečivé zdroje

Na území města Františkovy Lázně vyviera okolo 20 prameňov. Ich priemerná teplota sa pohybuje od 9 do 11ºC. Ide o strednú až silnú mineralizáciu. Pramene vyvierajú z hĺbky od 3 do 70 metrov.
Avšak okrem vody pacientom pomáha aj prírodná slatina, s vysokým obsahom rozpustných minerálnych látok a huminových kyselín. Z minerálnej vody je odčerpávaný aj prírodný liečivý plyn, avšak v kúpeľoch zachytávajú aj samotný výver suchého oxydu uhličitého, vulkanického pôvodu.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Františkovy Lázně?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Relaxačné a Wellness od 38 €, Seniorské od 39 €, Kúpeľné a Rekondičné od 33828.95 €, Liečebné od 33828.95 €, Sezónne a Veľkonočné od 39595.87 €, Zdravotná starostlivosť od 38299.01 €.... Pozri ponuku pobytov v Františkových Lázních.

❓ Ktoré hotely vo Františkových Lázních ponúkajú akciové pobyty a zľavy?

Akciové pobyty ponúkajú nasledovné hotely: Imperial****. Pozri ceny akciových pobytov.

❓ Ktoré hotely vo Františkových Lázních sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Savoy****, Belvedere***, Imperial****, Pawlik****, Dr. Adler***, Metropol***..., vonkajší bazén v hoteli Pawlik****. Pozri naše porovnanie hotelov v Františkových Lázních.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme

dataLayer.push({'template':'placeinfo.tpl'}}; dataLayer.push({'page_type':'M'}}; } *}