Kúpele Poděbrady

Kúpele Poděbrady sú mestom a letoviskom na rieke Labe, len 48 km od hlavného mesta Prahy. Krajina Poděbrad je prevažne rovinatá a aj napriek zásahom do životného prostredia nestratila nič zo svojej malebnosti. Nachádzajú sa tu významné kúpele na liečenie chorôb srdca, ciev a metabolických porúch.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Kúpele Poděbrady vznikli pri dôležitom prechode cez Labe v roku 1224 podľa osady nazývanej „pod brodom“. V 17. storočí vznikli v Poděbradoch malé, ale v kraji známe kúpele nazývané "železité lázničky". Povesti o silnom železitom prameni vody zafarbenej do červena s liečivými účinkami sa v kraji rýchlo rozšírili a prilákali chorých trpiacich rôznymi chorobami. V roku 1905 pruský prútikár Karel Bulow označil miesto vo vnútornom nádvorí zámku, kde po zložitom a nákladnom vyhĺbení vytryskol silný prameň minerálnej vody. O pár rokov neskôr boli kúpele slávnostne vysvätené. Neskôr prešli kúpele do správy mesta a v roku 1919 bola v Prahe založená Akciová spoločnosť „Uhličité lázně a zřídla v Poděbradech“. Rozvoj kúpeľov zabrzdila 2. sv. vojna. Nová éra kúpeľníctva nastala po roku 1989. V roku 1992 bola vytvorená akciová spoločnosť po názvom "Lázně Poděbrady", ktorá po 44 rokoch naviazala na tradíciu úspešnej akciovej spoločnosti z prvej republiky.

Poloha a klíma

Krajina Poděbrad je prevažne rovinatá. Najvyšší kopec v okolí sa volá Oškobrh (285m n.m.). Nadmorská výška 190 m n.m. zaraďuje kúpele Poděbrady medzi najteplejšie miesta v Českej republike s najstabilnejším počasím.

Turistické zaujímavosti

Kúpeľné mesto Poděbrady ponúka svojím návštevníkom stále živú kúpeľnú tradíciu s bohatým kultúrnym a spoločenským životom, ako aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, športové vyžitie a relaxáciu na pozadí malebnej polabskej krajiny. Dominantou mesta je zámok, pôvodne gotický hrad vybudovaný v 13. storočí zo strategických dôvodov ako článok v reťazci opevnených miest na obranu Prahy. Kúpeľné mesto Poděbrady má bohatý kultúrny život so širokou ponukou tradičných festivalových a kultúrnych podujatí. Kultúrne vyžitie ponúka aj divadlo Na Kovářne a Zámecký biograf s pestrou škálou divadelných, filmových a hudobných predstavení.

Okolie

Historické kúpeľné centrum skryté v zeleni parkov poskytuje návštevníkom Podebrad atmosféru príjemného prázdninového strediska s mnohými možnosťami pre rekreáciu. Prevažne rovinatá krajina láka návštevníkov na prechádzky, cykloturistiku a jazdu na kolieskových korčuliach.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Kúpele Poděbrady?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Relaxačné a Wellness od 47.31 €, Kúpeľné a Rekondičné od 55.08 €, Seniorské od 55.08 €, Liečebné od 55.08 €, Sezónne a Veľkonočné od 174.51 €. Pozri ponuku pobytov v Poděbradoch.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme