Aquapark Liberec

Liberec je najväčšie mesto severných Čiech. Mesto a celý kraj je skutočným rajom pre turistov: Jizerské hory, unikátny hotel a rozhľadňa Ještěd, galéria, divadlo, zámok Sychrov, botanická záhrada alebo najstaršia zoologická záhrada v Čechách. Liberec ponúka aj veľa architektonických pamiatok.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Malá osada Liberec, prvýkrát spomenutá roku 1352, sa počas 15. a v prvej polovici 16. storočia postupne menila na poddanské mestečko, čo písomne potvrdil roku 1577 cisár Rudolf II.. Na konci 16. storočia vďaka mimoriadnej stavebnej aktivite vznikli prvé kamenné stavby, ktoré na dlhú dobu určili charakteristický ráz mesta.

Poloha a klíma

Severočeské okresní mesto Liberec, leží v libereckéj kotline medzi Ještědským chrbtom a Jizerskými horami.

Turistické zaujímavosti

Najvýznamnejšími budovami Liberca sú novorenesančná radnica, zámok, botanická a zoologická záhrada a predovšetkým vysielač Ještěd na rovnomennej hore, ktorý je dnes symbol mesta. Najstaršími zachovanými stavbami v Liberci sú mešťanské Valdštejnské domy na Větrnej uličke, pochádzajúce z rokov 1678 -1681.

Okolie

 V okolí mesta Liberec sa  nachádzajú Bozkovské dolomitové jaskyne, ktoré sú jedinými sprístupnenými jaskyňami na severe Čiech.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Liberec?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Sezónne a Veľkonočné od 132.37 €, Relaxačné a Wellness od 132.37 €, Seniorské od 132.37 €, Pre rodiny s deťmi od 142.86 €. Pozri ponuku pobytov v Liberci.

❓ Ktoré hotely v Liberec sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Babylon****. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme