Libverda

Kúpele Libverda sú zamerané na kúpeľnú liečbu kardiovaskulárnych, onkologických a neurologických ochorení a tiež ochorení pohybového aparátu. Kúpele je možné navštíviť vrámci krátkodobého alebo dlhodobého pobytu. Procedúry sú podávané v novovybudovanom wellness centre Jizera, ktoré je príležitosťou k celkovej regenerácii a odpočinku tela, a to nielen vďaka krásnemu prostrediu, v ktorom zabudnete na všetky starosti, ale aj pre ponuku kvalitných wellness služieb. K dispozícii sú tu tiež tenisové kurty, minigolf, vonkajšie ihrisko. Priamo z kúpeľov vedú dobre značené turistický chodníky. Ubytovanie v kúpeľnom komplexe je rozdelené do niekoľkých kategórií. Väčšina ubytovacích kapacít prešla rozsiahlou rekonštrukciou a ponúka komfortné ubytovanie v moderne vybavených izbách. Stravovanie hostí prebieha v sále Clam-Gallasův Palác, ktorý stojí priamo nad kolonádou.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Prvé zmienky o obci siahajú do II. polovice 14. storočia (1381 - urbár frýdlantského panstva). Od tej doby sa objavujú správy o liečivosti miestneho prameňa. Zakladateľom dnešných kúpeľov bol Kristián Filip gróf Clam-Gallas, majiteľ frýdlantského panstva. Kristián Filip nechal v rokoch 1776 - 1818 otvoriť nové pramene. Starý prameň bol zasypaný. Novo navŕtané pramene dostali mená Máriin, Kristianov a Eduardov a vyvierali priamo pri kúpeľných budov. Ku koncu 18. storočia bol vybudovaný kúpeľný park. V roku 1836 bol Libverde udelený Štatút liečivých kúpeľov. Dvojkrídlové kolonáda bola vybudovaná v roku 1847.

Poloha a klíma

Kúpele Libverda sú malé, pokojné kúpele, ktoré sa nachádzajú v malebnom predhorí severných Jizerských hôr v nadmorskej výške  432 - 1.124 m.n.m. Toto miesto obklopujú zmiešané lesy, ktoré z neho spoločne s horským vzduchom robia prvotriedne klimatické kúpele.

Turistické zaujímavosti

Kúpeľná kolonáda a neďaleká reštaurácia Obří sud - budova v podobe obrovského pivného suda - to sú vynikajúce miesta pre odpočinok. Pôvabné klasicistické pavilóny s červenými strechami tak krásne dopĺňajú malebnú krajinu tohto kúpeľného miesta.

Okolie

V okoli sú to v Liberci ZOO, Botanická záhrada, Babylon, Ještěd. Vo Frýdlante, gotický hrad ak nemu priľahlý renesančný zámok. Rozhľadňa na Frýdlantskej výšine, z ktorej sa otvárajú nádherné pohľady na strmé svahy Jizerských hôr. V Hejniciach, neobyčajný barokový kostol Navštívenia Panny Márie s nádhernou vnútornou výzdobou a priľahlým františkánskym kostolom, vo svojej dobe populárnym pútnickým miestom v tomto kraji. Smrek v Jizerských horách, nová 20metrová kovová rozhľadňa, z ktorej sa otvárajú nádherné výhľady na časť Čiech, Poľska a Nemecka.

Prírodné liečivé zdroje

Prírodná minerálna voda hydrogenuhličitanového typu.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Libverda?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Relaxačné a Wellness od 52.66 €, Sezónne a Veľkonočné od 52.66 €, Pre rodiny s deťmi od 52.66 €, Seniorské od 55.08 €, Kúpeľné a Rekondičné od 55.08 €, Liečebné od 55.08 €. Pozri ponuku pobytov v kúpeľoch Libverda.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme