Kúpele Lázně Bělohrad

Mesto Lázně Bělohrad leží v podhorí Krkonoš medzi mestami Jičín a Dvůr Králové. Mestom preteká potok Javorka. Mestečko sa preslávilo slatinnou rašelinou, ktorá sa tu už oddávna využíva na liečebné účely, vďaka ktorej tu vznikli slatinné kúpele. Kúpele Bělohrad poskytujú procedúry, ktoré priaznivo pôsobia na všetky ochorenia pohybového aparátu - reumatické ochorenia, bolesti chrbta, artróza, stavy po úrazoch a ortopedických operáciách.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Kúpeľná tradícia tohto mestečka siaha do roku 1885, kedy pruská grófka Anna z Asseburgu uskutočnila prvé úspešné pokusy na testovanie účinkov tunajšej rašeliny. Dnes patrí táto sírnoželezitá slatinná rašelina k prírodným liečivým zdrojom používaným vo forme kúpeľov, zábalov a obkladov. V roku 1888 boli kúpele úradne uznané za liečivé a bolo im umožnené používať označenie sírne slatinné kúpele. V roku 1891 bol na dnešnom území kúpeľov postavený veľký kúpeľný dom vo švajčiarskom štýle. Začiatok 20. storočia znamenal pre kúpele ďalší rozmach. V roku 1901 v Bažantici vyvŕtaný sírnoželezitý prameň, ktorý bol pomenovaný Anna-Mariánsky.

Poloha a klíma

Mesto Lázně Bělohrad sa rozprestierajú v Královohradeckom kraji v nadmorskej výške 291 m n. m., cca 16 km mesta Jičín. Celková rozloha mesta je 4,213 km². Z juhozápadu chráni mesto hrebeň Chlumu, na severe sa vypína Kamenná hůra, od západu sa týčia zrúcaniny hradov Kumburk a Bradec a hora Tábor. Strážcom celej kotliny je Zvičina s turistickou chatou.

Turistické zaujímavosti

K turistickým zaujímavostiam v okolí iste patrí barokový zámok z 18. storočia a barokový chrám Všech svatých zo 17. storočia. Návšteva tohto miesta láka turistov k výletom k Prachovským skalám, do Jičína, do ZOO Dvůr Králové a do Krkonoš, kde sa nachádza najkrajšia vyhliadka z celej oblasti. Ďalšou zaujímavosťou v okolí sú Bažantnice - kúpeľný park s hudobným pavilónom a športovým areálom, kde je možné využiť tenisové kurty a tenisovú halu, volejbalové ihrisko alebo futbalové ihrisko a minigolf.

Okolie

Okolie mesta je obklopené množstvom lesov a udržiavanými stavbami ľudovej architektúry. Oblasť je popretkávaná hustou sieťou značených turistických trás. K najzaujímavejším historickým pamiatkam v okolí patrí hrad Pecka. Sochársku tradíciu reprezentujú Hořice - mesto kamennej krásy. S neobyčajne pestrou geologickou rozmanitosťou kraja sa zoznámite v novopackej klenotnici.

Často kladené otázky

❓ Ktoré hotely v lázních Bělohrad sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení {list_accomm_accomm_name_indoor_swimming_pool}, vonkajší bazén v hoteli {list_accomm_accomm_name_outdoor_swimming_pool}. Pozri naše porovnanie hotelov v lázních Bělohrad.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme