Kúpele Tapolca

Mesto Tapolca je preslávené predovšetkým ako kúpeľné, s typicky kúpeľným charakterom. V kúpeľoch Tapolca sa liečia pacienti s ochorením dýchacích ciest. Názov mesta je odvodený od slova Topulcha, čo je maďarský výraz pre termálnu vodu.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Časť jaskyne, ktorá sa rozprestiera pod nemocnicou slúžila počas II.Svetovej vojny ako úkryt. Vznik kúpeľov umožnil najmä podzemný jaskynný systém, v ktorom vyviera termálna voda. Od roku 1982 priestory jaskyne Tapolca oficiálne slúžia ako Jaskynná liečebňa na základe povolenia Ministerstva zdravotníctva.
 

Poloha a klíma

Od severného brehu jazera Balaton je mesto vzdialené 13km. Tapolca sa nachádza na západnom okraji Balatónskych vrchov, uprostred Tapolskej kotliny. Mesto je obklopené bazaltskými vrchmi Tapolskej kotliny. Tam, kde sa čadič vylial zo sedimentov usadených v bývalom panónskom mori, chránil ich pred abrazívnymi prácami vetra a vody.

Turistické zaujímavosti

Mesto sa preslávilo produkciou vína, ktoré bolo vždy vyrábané tradičnými metódami. Víno z tohto regiónu je známe po celej Európe. V meste sa nachádza ešte jazero Malom. Z architektonických pamiatok môžete vidieť rímskokatolícky kostol alebo protestantský kostol z 1. polovice 20. storočia. Najväčšie atraktivitou mesta Tapolca je určite Jaskyňa jazier. Táto jaskyňa, ktorú nájdete v srdci mesta, bola objavená pri kopaní studne v roku 1903. Trojposchodový jaskýň systém bol vytvorený krasovou vodou. Spodná poschodia a časť horných sú vyplnené vodou s teplotou 19 ° C. Tadiaľ sa môžete prejsť loďkou. Jaskynné klíma s konštantnou teplotou okolo 15 stupňov a takmer 100% vlhkosťou je vhodné na liečbu alergií, astmy a iných dýchacích ťažkostí. K liečenie je vyčlenená iná časť jaskyne, ktorá bola objavená v roku 1925.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Kúpele Tapolca?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Relaxačné a Wellness od 97.81 €. Pozri ponuku pobytov v Tapolci.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme