Kúpele Zalakaros

Zalakaros je príjemné kúpeľné mestečko ležiace na juhozápade Maďarska. Termálne kúpele Zalakaros sú jedným z najnovších kúpeľných stredísk a ich 85- 99 °C horúce pramene poskytujú liečivú vodu jódového a brómového charakteru a majú zo všetkých maďarských kúpeľných vôd najvyšší obsah flóru.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Keďže kúpele Zalakaros patria v Maďarsku k jedným z najmladších, ich história sa začína písať až v roku 1962. Najteplejšie pramene boli na konci tohto roka objavené náhodou. Namiesto oleja a uhľovodíkov, kvôli ktorým boli vykonané skúšobné vrty, objavili vodu o teplote 96°C, ktorá vyvierala z hĺbky 2000 m. Po ukončení chemickej analýzy a preskúmaní liečivých účinkov vyvierajúcej vody, boli v Zalakarose vybudované termálne kúpele, tri roky od objavenia prameňa. Od tej doby sú neustále upravované a vylepšované, tak aby uspokojili aj najnáročnejšieho návštevníka.

Poloha a klíma

Malé kúpeľné mestečko Zalakaros so svojimi ani nie 2000 obyvateľmi sa nachádza v juhozápadnej časti Maďarska asi 40km od Balatónu. Klíma je kontinentálna s vplyvom Atlantiku a Stredozemného mora.

Turistické zaujímavosti

Kúpele Zalakaros turisticky atraktívne mesto hlavne vďaka nádhernej okolitej prírode a veľmi chutnému vínu. Je obľúbenou destináciu pre vyznávačov cykloturistiky, rybolovu či jazdy na koni.

Okolie

Mimoriadnym zážitkom pre ktoréhokoľvek návštevníka Zalakarosu sa bezpochyby stane návšteva iba 30 km vzdialeného barokového zámku Festetics. Pre milovníkov zvierat bude určite zaujímavým lákadlom byvolia rezervácia Kápolpuszti, kde na náučnej ceste dlhej poldruha kilometra, môžete sledovať zvyky a správanie týchto zvierat.

Prírodné liečivé zdroje

Vďaka množstvu a zloženiu je zalakarošská liečivá voda, ktorá vyviera z hĺbky viac ako 2500 metrov a dosahuje teplotu 96 C°, jednou z najvýznamnejších liečivých vôd. Na základe zloženia je to liečivá voda alkalicko-chloridová, kyselino karbonátová, v ktorej spoločná prítomnosť jódu, brómu, sírovodíka a flóru vytvára jedinečné zloženie, vyskytujúce sa v Európe len zriedkavo. Okrem spomínaných prvkov medzi hlavné zložky liečivej vody patrí draslík, sodík, horčík, železo, mangán, kyselina hydrogenboritá, kyselina dihydrogenkremičitá, voľná kyselina uhličitá.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Kúpele Zalakros?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Pre rodiny s deťmi od 64 €, Relaxačné a Wellness od 33.06 €, Seniorské od 33.06 €. Pozri ponuku pobytov v Zalakarose.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Zalakaros sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Aquatherm***, MenDan Magic Spa & Wellness Hotel****, Karos Spa****, vonkajší bazén v hoteli Aquatherm***, Karos Spa****. Pozri naše porovnanie hotelov v Zalakarose.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Zalakaros sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Aquatherm***, MenDan Magic Spa & Wellness Hotel****, Karos Spa****. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme