Kúpele Bükfürdő

Liečebné kúpele Bükfürdő sú jedny z najväčších a najkrajších kúpeľných miest Maďarska, ktoré ponúkajú celoročný liečivý oddych a relax plný zážitkov. Milovníkov športu očakávajú rôzne vodné atrakcie krytých kúpeľov a športové programy, ktoré budú nezabudnuteľným zážitkom pre všetky vekové skupiny.

Hotely

  • Bük od 94 €/noc

Pobyty

Turistické informácie

História

Liečivú vodu kúpeľov Bükfürdő objavili v roku 1920 náhodou hľadači ropy, pracujúci v tejto oblasti. V roku 1957 v dôsledku vŕtania vytryskol na povrch z hĺbky 1282 m vysokotlakový prúd vody, ktorý dosahoval teplotu  58°C. V roku 1965 bola termálna voda Bük  kvalifikovaná ako liečivá a v roku 1973 boli otvorené kúpele Bükfürdő.
 

Poloha a klíma

Kúpele Bükfürdő  sa nachádzajú neďaleko rakúskych hraníc vo Vašskej župe. Ležia v nadmorskej výške 150 m n. m.
 

Turistické zaujímavosti

Kúpeľné mesto Bükfürdő láka mnoho návštevníkov svojimi mimoriadnymi reštauráciami, 18-jamkovým golfovým ihriskom a hudobnými večermi pod holým nebom.

 

Okolie

Medzi hlavné zaujímavosti okolia kúpeľov Bükfürdő patrí zámok Szapáry a za návštevu stojí blízky Kőszeg, jedno z najkrajších historických mestečiek Maďarska alebo  Szombathely, miesto obývané od dôb Rimanov, v ktorom sa nachádza svätyňa bohyne Isis.

Prírodné liečivé zdroje

Termálna liečivá voda z Bük s teplotou 55 ° C vyviera z hĺbky 1282 m a vďaka svojmu unikátnemu zloženiu  - alkali-hydrogenkarbonát, vysoký obsah vápnika, horčíka a fluóru - si našla efektívne využitie v liečení chorôb pohybového ústrojenstva, gynekologických a urologických ochorení, problémov dýchacích ciest a ako pitná kúra aj v prípade žalúdočných a tráviacich problémov už viac ako 50 rokov!

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Kúpele Bükfürdő?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Pre rodiny s deťmi od 40.53 €, Relaxačné a Wellness od 30.04 €, Seniorské od 40.53 €. Pozri ponuku pobytov v Bükfürdő.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Bükfürdő ponúkajú akciové pobyty a zľavy?

Akciové pobyty ponúkajú nasledovné hotely: Bük****, Greenfield Golf & Spa****. Pozri ceny akciových pobytov.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Bükfürdő sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Bük****, Hunguest Répce Gold****, Piroska****, Greenfield Golf & Spa****, vonkajší bazén v hoteli Bük****, Piroska****, Greenfield Golf & Spa****. Pozri naše porovnanie hotelov v Bükfürdő.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Bükfürdő sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Apartman Hotel ***, Bük****, Hunguest Répce Gold****, Piroska****, Greenfield Golf & Spa****. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme