Kúpele Bükfürdő

Liečebné kúpele Bükfürdő sú jedny z najväčších a najkrajších kúpeľných miest Maďarska, ktoré ponúkajú celoročný liečivý oddych a relax plný zážitkov. Milovníkov športu očakávajú rôzne vodné atrakcie krytých kúpeľov a športové programy, ktoré budú nezabudnuteľným zážitkom pre všetky vekové skupiny.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Liečivú vodu kúpeľov Bükfürdő objavili v roku 1920 náhodou hľadači ropy, pracujúci v tejto oblasti. V roku 1957 v dôsledku vŕtania vytryskol na povrch z hĺbky 1282 m vysokotlakový prúd vody, ktorý dosahoval teplotu  58°C. V roku 1965 bola termálna voda Bük  kvalifikovaná ako liečivá a v roku 1973 boli otvorené kúpele Bükfürdő.
 

Poloha a klíma

Kúpele Bükfürdő  sa nachádzajú neďaleko rakúskych hraníc vo Vašskej župe. Ležia v nadmorskej výške 150 m n. m.
 

Turistické zaujímavosti

Kúpeľné mesto Bükfürdő láka mnoho návštevníkov svojimi mimoriadnymi reštauráciami, 18-jamkovým golfovým ihriskom a hudobnými večermi pod holým nebom.

 

Okolie

Medzi hlavné zaujímavosti okolia kúpeľov Bükfürdő patrí zámok Szapáry a za návštevu stojí blízky Kőszeg, jedno z najkrajších historických mestečiek Maďarska alebo  Szombathely, miesto obývané od dôb Rimanov, v ktorom sa nachádza svätyňa bohyne Isis.

Prírodné liečivé zdroje

Termálna liečivá voda z Bük s teplotou 55 ° C vyviera z hĺbky 1282 m a vďaka svojmu unikátnemu zloženiu  - alkali-hydrogenkarbonát, vysoký obsah vápnika, horčíka a fluóru - si našla efektívne využitie v liečení chorôb pohybového ústrojenstva, gynekologických a urologických ochorení, problémov dýchacích ciest a ako pitná kúra aj v prípade žalúdočných a tráviacich problémov už viac ako 50 rokov!

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme