Kúpele Sárvár

Kúpele Sárvár sú príjemné malé mestečko, bohaté na historické pamiatky a turistické pozoruhodnosti, nachádzajúce sa v západnej časti krajiny. Mesto je známe novými liečebnými kúpeľami a wellness centrom, ktoré ponúkajú perfektný oddych s liečebnými procedúrami a wellness službami na vysokej úrovni.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Kúpeľné mesto Sárvár bolo dôležitou križovatkou vojenských ciest už v antike. Dôkazom jeho strategickej úlohy je skutočnosť, že už pred tisíc rokmi sa mohlo pýšiť pevnosťou a od 16. storočia bola táto oblasť významným strediskom učenosti a kultúry. Práve tu bola vytlačená prvá kniha v maďarskom jazyku.
 

Poloha a klíma

Kúpele Sárvár sa nachádzajú v západní časti Maďarska vo Vašskej župe na brehu rieky Rába.
 

Turistické zaujímavosti

Turisticky zaujímavým je určite hrad Nádasdy-vár, vybudovaný v stredoveku. Biela veža so vstupnou bránou, oblúkový most a do nepravidelného päťuholníka tvarované vnútorné nádvorie charakterizujú renesančný hradný zámok, kedysi obklopený vodnou priekopou a dnes obklopený platanovým parkom. V priľahlom arborete sa na ploche 10 hektárov nachádza mnoho vzácnych rastlín.

Okolie

Okolie kúpeľov Sárvár ponúka možnosti cyklo-turistiky, rybárčenia, poľovania a jazdenia na koňoch. Na hraniciach mesta tečie rieka Rába, ktorá ponúka ideálne možnosti na vodné túry. Z mesta Sárvár sa možno pohodlne dostať do stredovekých miest ako Sopron alebo Kőszeg a do ruín z obdobia Rímskej ríše v Szombathely, ako aj k najväčšiemu stredoeurópskemu jazeru, Balatonu.

Prírodné liečivé zdroje

Už desiatky rokov tieto liečivé vody pomáhajú pri ochoreniach ako napríklad pri poruchách pohybového ústrojenstva (Reuma, chronické zápalové ochorenia, artritída, artróza, sondylosis, spondylitis, diskopatia, posun stavcových platničiek), pri zlomeninách, alebo pri športových úrazoch. Odparený soľný roztok z termálnej vody sa navyše používa pri liečbe astmy a ochorení horných ciest dýchacích, soľ sa používa aj ako prísada do kúpeľa pri liečbe gynekologických a kožných ochoreniach.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Kúpele Sárvár?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Relaxačné a Wellness od 52.27 €, Sezónne a Veľkonočné od 101.47 €, Seniorské od 90.39 €. Pozri ponuku pobytov v Sárvári.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Sarvár ponúkajú akciové pobyty a zľavy?

Akciové pobyty ponúkajú nasledovné hotely: Park Inn****, Thermal Sárvár Ensana Health Spa Hotel ****. Pozri ceny akciových pobytov.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Sarvár sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Park Inn****, Thermal Sárvár Ensana Health Spa Hotel ****, vonkajší bazén v hoteli Park Inn****, Thermal Sárvár Ensana Health Spa Hotel ****. Pozri naše porovnanie hotelov v Sárvári.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme