Termálne kúpalisko Lipót

Lipót je samostatnou obcou uprostred Szigetközu, na pravom brehu Dunaja. Obec láka návštevníkov najmä novootvoreným najmodernejším termálnym kúpaliskom v celom Maďarsku. Pozoruhodnosťami obce je aj kostol Sv. Klementa I., ako aj mŕtve rameno Dunaja, ktoré sa stalo rajom pre vodné vtáctvo.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Prvá písomná zmienka o obci Lipót  pochádza z roku 1216. Názov obce pochádza od mena jej prvého vlastníka, ktorým bol Lipóldt. Povodeň v roku 1954 zničila  podstatnú časť mesta a tak bolo potrebné mesto nanovo vystavať. Významný zvrat nastal v roku 1968, keď bol objavený termálny prameň. Vyvierajúca kvalitná a horúca termálna voda spolu s  prírodnými danosťami dala podnet k vyššiemu stupňu rozvoja mesta.

Poloha a klíma

Lipót sa nachádza v severozápadnej časti Maďarska v blízkosti hlavného toku Dunaja. Je vzdialený 30 km od rakúskej a 36 km od slovenskej hranice.
 

Turistické zaujímavosti

V okolitej rovine sú ideálne podmienky na bicyklovanie a jazdu na koni. Dunajských ramenách sa zase ponúkajú príležitosti na využitie vodných športov alebo rybárčenia.

Okolie

Chránené barokové budovy, úzke ulice a pôsobivé drevené mosty nájdete v neďalekom meste Mosonmagyaróvár.

Prírodné liečivé zdroje

Termálne a zážitkové kúpele Lipót sa nachádzajú v srdci územia tzv. Medziostrovie (územie ohraničené Dunajom a Mošonským Dunajom), z technického aj estetického hľadiska patria k najmodernejším kúpeľom Maďarska. Ležia na severozápade zadunajského regiónu, 18 km od mesta Mosonmagyaróvár, 28 km od mesta Győr, 30 km od rakúskeho a 36 km od slovenského hraničného prechodu.

Termálna voda s teplotou 65 °C vyviera z hĺbky 2200 m. Je alkalicko-uhľovodíkového charakteru s obsahom jodidových iónov. Je vhodná na liečenie pohybového ústrojenstva, reumatických a zápalových ťažkostí. Voda zdroja č. K-7 I. v roku 2004 bola oficiálne vyhlásená za liečivú vodu.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Lipót?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Relaxačné a Wellness od 89.54 €, Pre rodiny s deťmi od 89.54 €, Seniorské od 89.54 €. Pozri ponuku pobytov v Lipóte.

❓ Ktoré hotely v Lipóte sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Orchidea****, vonkajší bazén v hoteli Orchidea****. Pozri naše porovnanie hotelov v Lipóte.

❓ Ktoré hotely v Lipóte sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Orchidea****. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme