Kúpele Hévíz

Hévíz patrí k najväčším a najznámejším kúpeľným strediskám v Maďarsku. Nachádza sa tu najväčšie prírodné jazero v Európe s liečivou vodou a bahnom. Kúpeľná kúra je vhodná pre liečenie chorôb pohybového ústrojenstva, chrbtice, kĺbových ochorení, reumatických ťažkostí a pri gynekologických problémoch.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Voda v jazere  bola oceňovaná už v stredoveku. Vynikajúce účinky vody boli pravidelne odporúčané lekármi už v roku 1795. Z toho dôvodu bolo na brehu jazera vybudované kúpalisko.

Poloha a klíma

Kúpele Hévíz leží v údolí, 6 kilometrov od Keszthely v juhozápadnom cípe Balatonu.

Turistické zaujímavosti

Mimoriadnym znakom kúpeľného mesta Hévíz je termálne jazero s teplotou vody 33-34°C v lete a 26-28°C v zime. Prameň vyvierajúci z dna jazera poskytuje 86 miliónov litrov vody denne, takže voda v jazere sa úplne vymení každých 28 hodín.

Okolie

Blízky zámok Festetic v Keszthely je známy svetovo preslávenou knižnicou Helikon. Turistickými zaujímavosťami sú aj zrúcaniny hradu v Sümegu, Tátice a Szigligetu a za návštevu stoja aj  prírodné krásy blízkeho Balatonu.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Kúpele Hévíz?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Kúpeľné a Rekondičné od 104.06 €, Liečebné od 104.06 €, Relaxačné a Wellness od 67 €, Seniorské od 67 €, Pre rodiny s deťmi od 85 €. Pozri ponuku pobytov v Hévíze.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Hévíz ponúkajú akciové pobyty a zľavy?

Akciové pobyty ponúkajú nasledovné hotely: Europa Fit****, Lotus Therme Hotel & Spa*****. Pozri ceny akciových pobytov.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Hévíz sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Hunguest Hotel Panorama***, Europa Fit****, Lotus Therme Hotel & Spa*****, Thermal Aqua Ensana Health Spa Hotel ****, Thermal Hévíz Ensana Spa Hotel****, vonkajší bazén v hoteli Europa Fit****, Lotus Therme Hotel & Spa*****, Thermal Aqua Ensana Health Spa Hotel ****, Thermal Hévíz Ensana Spa Hotel****. Pozri naše porovnanie hotelov v Hévíze.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Hévíz sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Hunguest Hotel Panorama***, Europa Fit****, Lotus Therme Hotel & Spa*****, Thermal Aqua Ensana Health Spa Hotel ****. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme