Aquapark Alsópáhok

Kúpeľná obec Alsópáhok sa nachádza južne od mesta Hévíz. Liečebné kúpele, oblasť jedinečných vodných a minerálnych daností Maďarska ponúkajú komfort, zotavujúce a osviežujúce kúry, terapie pre všetky vekové kategórie. V nádherných prírodných scenériách si prídu na svoje aj milovníci jazdectva a rybolovu.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Prvá písomná zmienka pochádza z rok 1259 kde sa spomína pod názvom Paah. Históriu obce asi najviac zaťažila nadvláda Turkov v 16. a 17. storočí. Vysoké dane a neľudské zaobchádzanie prinútilo množstvo obyvateľov opustiť ich domovy. Ku koncu tureckej nadvlády žilo v obci 396 ľudí. No po revolúcii v roku 1848 sa situácia výrazne zlepšila. Populácia sa behom pár rokov viac ako zdvojnásobila. Rozvoj cestovného ruchu v neďalekom meste Hévíz mal veľký vplyv aj na Alsópáhok. Väčšina budov je kompletne zrekonštruovaná, aby sa čo najviac približovala západoeurópskemu štandardu. Vďaka tomu dnes patrí obec k veľmi obľúbeným  letoviskám  Maďarska.

Poloha a klíma

Alsópahok leží v kľudnom vidiekom prostredí necelé 4 km od kúpeľov Hévíz a 9 km od jazera Malý Balaton. Klíma sa podobá klíme stredomorskej, teda letá sú veľmi teplé a suché zatiaľ čo zimy sú pomerne chladné.

Turistické zaujímavosti

Kúpeľná obec Alsopáhok patrí medzi najmalebnejšie obce v Maďarsku. Je popretkávaná množstvom chodníčkov a ciest určených na cykloturisiku, pešiu turistiku aj nordic walking. Nádherným výhľadom sa môžete potešiť pri návšteve 4 km dlhej hranice viníc a vinných pivničiek.

Okolie

Obec Alsópáhok ponúka krásne prostredie a jedinečné prírodné krásy v jej okolí. Je východiskom pre mnohé ďalšie skvelé turistické možnosti. Na návštevníkov čakajú populárne kúpele Heviz , Keszthely či Malý Balaton vzdialený len 9 km od obce.

Prírodné liečivé zdroje

Kolping Hotel Spa & Family Resort**** disponuje vlastným termálnym prameňom a vlastným terapeutickým oddelením, kde návštevníkom okrem tradičných liečebných procedúr ponúkajú aj najmodernejšie fyzikoterapeutické procedúry.
Už od otvorenia hotela používajú vlastnú vodu na balneoterapiu, tak objavili aj jej priaznivé účinky. V lete roku 2006 s 62 dobrovoľníkmi začalo testovanie. Dobrovoľníkom, ktorí trpeli bolesťami chrbtice a kolenného kĺbu, po trojtýždňovej kúre sa vo väčšine prípadov trvalo zlepšil stav. Následne vyhlásili vodu za liečivú.
Liečivá voda z prameňa Mihály vyviera z hĺbky 324 m. Na povrch prichádza ako 34 stupňová. Vo väčšom množstve obsahuje vápnik, horčík a hydrogén-uhličitany, fluorid, sírnik a malé množstvo sodíka. Podľa vyšetrení liečivá voda vynikajúco lieči všetky formy ochorenia pohybového ústrojenstva okrem akútnych a chronických zápalov. Dobre pôsobí na následnú starostlivosť po nehodách, alebo po operácii, pri osteoporóze a na reumatické ochorenia. Pre dámy má vynikajúce účinky pri zmiernení sťažností v menopauze. Zloženie vody umožňuje, že sa dá použiť aj ako pitná kúra pre protizápalové pôsobenie využívajúc mierne laxatívne účinky.
V liečebnom centre Hotela Kolping pracujú kvalifikovaní lekári, terapeuti a maséri. Ponúkajú nasledovné terapie: biomagnetická terapia, sedacie kúpele, masáže, bahenné a rôzne iné zábaly, parafango, laserová terapia a pod.

 

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme