Termálne kúpalisko Patince

Patince   sa nachádzajú v juhovýchodnej časti Podunajskej nížiny a sú najjužnejšie položenou obcou na Slovensku. Rekreačný areál , ktorý sa nachádza 2 km od obce   Patiniec , svojím termálnym kúpaliskom , rekreačnými a turistickými možnosťami v okolitej prírode priťahuje širokú vrstvu obyvateľstva.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Obec Patince sa stala samostatnou až v roku 1957. Do tej doby patrila k obci Marcelová. Obyvatelia sa zaoberali poľnohospodárstvom, predovšetkým pestovaním silného tabaku. Venovali sa ale i ojedinelému výšivkárstvu typu „toledo“. Výšivka typu „toledo“ je jemná dierkovaná výšivka bielou niťou na bielom podklade. V rokoch 1876, 1888, 1926 a 1965 obec Patince postihli ťažké povodne. Po poslednej povodni, kedy sa pretrhla dunajská hrádza, sa obec ocitla pod vodou takmer na poldruha mesiaca. Dnes túto udalosť pripomína pamätník s nápisom: 15. jún 1965.

Poloha a klíma

Rekreačná obec Patince sa nachádza 17 km od Komárna smerom na Štúrovo. Je najjužnejšou obcou Slovenska. Patince sa nachádzajú v oblasti s najdlhším slnečným svitom a najvyššími nameranými teplotami na našom území.

Turistické zaujímavosti

Patince ponúkajú veľké plážové priestory i vodné plochy. Je tu možnosť člnkovania, vodných športov na umelom jazere. V Patinciach sú vybudované moderné športové ihriská pre volejbal, minigolf a tenisové kurty. Takže športoví nadšenci si určite prídu na svoje.

Okolie

V blízkom okolí je možnosť rybolovu ako aj zúčastniť sa plavby po Dunaji, až po Budapešť. V historickom meste Komárno si môžete prezrieť ojedinelý pevnostný systém a známe Nádvorie Európy. Pri obci Iža sa nachádzajú zvyšky rímskeho opevneného vojenského tábora. Za zmienku stojí aj plávajúci vodný mlyn v Kolárove.

Prírodné liečivé zdroje


Základným liečivým zdrojom v Patinciach je minerálna voda, ktorá vyviera na povrch na troch miestach. Prvý prameň sa nachádza zhruba 1 km za obcou a vytvára jazierko o veľkosti 20 x 30 metrov. Okolie tohto prameňa je chránenou oblasťou. Ďalšie dva pramene vyvierajú v okolí prvého. Termálna voda vyteká z vrtu vlastným pretlakom a dosahuje teplotu 26-27 °C. Pramene patria k reťazi pridunajských prameňov, ktorá sa začína pri Patinciach a končí na Margitinom ostrove pri Budapešti.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Patince?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Sezónne a Veľkonočné od 210 €, Pre rodiny s deťmi od 160 €, Relaxačné a Wellness od 160 €, Seniorské od 132 €, Kúpeľné a Rekondičné od 132 €, Liečebné od 132 €. Pozri ponuku pobytov v Patinciach.

❓ Ktoré hotely v Patinciach sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Wellness Patince****, vonkajší bazén v hoteli Wellness Patince****. Pozri naše porovnanie hotelov v Patinciach.

❓ Ktoré hotely v Patinciach sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Wellness Patince****. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme