Termálne kúpalisko Podhájska

Termálne kúpalisko Podhájska patrí medzi najnavštevovanejšie kúpeľné a turistické atrakcie na Slovensku. Liečivá termálna voda, ktorej účinky už pomohli mnohým ľuďom sa v takomto zložení nachádza len v tejto obci a má podobné účinky ako Mŕtve more. Rekondično-relaxačný komplex slúži pre rekreáciu a relaxáciu návštevníkov kúpaliska

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Obec Podhájska vznikla 1. júla 1960 zlúčením obcí Belek a Svätuša. Názov obce vystihuje aj jej polohu pod agátovými a dubovými hájmi. Dovtedy vystupovali ako samostatné jednotky, vyvíjali sa historicky samostatne, aj keď mali veľa spoločných znakov, geografických i kultúrnych.

Poloha a klíma

Obec Podhájska sa nachádza na južných výbežkoch Pohronskej pahorkatiny v nadmorskej výške 170 metrov nad morom. Najvyššia nadmorská výška je 288 m n.m a najnižšia je 161 m n.m. Patrí do Novozámockého okresu a do Nitrianskeho kraja. Leží na železničnej trati medzi Levicami a Šuranmi. Susedí s obcami Trávnica, Radava, Pozba, Veľké Lovce.

Turistické zaujímavosti

Arborétum Mlyňany je prekrásny park rozprestierajúci sa v obci Vieska nad Žitavou. Nachádza sa tu vyše 2300 druhov vzácnych cudzokrajných drevín. Charakteristickou črtou parku je rozsiahle zastúpenie stálozelených drevín. Tieto majú svoj pôvod v rôznych, klimaticky odlišných častiach sveta. Skalné obydlia - Brhlovce sú malá obec na upätí Štiavnických vrchov, známa skalnými obydliami. Expozícia pozostáva z murovaného domu z konca 19. storočia s datovaním 1932 a priestorov vysekaných do skaly v dvoch podlažiach. Zrúcanina kláštora Mariánska Čeľaď- nad Podhájskou, v hustom lese stojí opustený kláštor. Kláštor mal špeciálne katakomby. Tajná chodba bola prepojená z kláštorom v Hronskom Beňadiku. Termálne kúpalisko - Margita Ilona leží na rozhraní Podunajskej nížiny a Štiavnických vrchov. Tvorí ho kúpalisko so štyrmi bazénmi. Bazény sa plnia termálnou vodou s teplotou 25°C s obsahom minerálných solí okolo 1020mg/l. 

Okolie

Krásne lesy v okolí Podhájskej ponúkajú zaujímavé turistické trasy po celý rok. Turistickými chodníčkami možno navštíviť historické pamiatky v okolí obce, napr. zrúcaniny paulínskeho kláštora na Mariánskej Čeladi a pod. Okolie obce Podhájska spĺňa nároky aj tých najnáročnejších návštevníkov. Okrem trávenia vožného času na kúpalisku a využívania jeho doplnkových služieb je možnosť navštíviť viacero kultúrnych, historických a prírodných zaujimavostí.

Prírodné liečivé zdroje

Liečivá termálna voda, ktorej účinky už pomohli mnohým ľuďom sa v takomto zložení nachádza len tu a má podobné účinky ako Mŕtve more.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Podhájska?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Pre rodiny s deťmi od 17.6 €, Relaxačné a Wellness od 17.6 €. Pozri ponuku pobytov v Podhájskej.

❓ Ktoré hotely v Podhájskej sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Max**. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme