Termálne kúpalisko Dunajská Streda

Dunajská Streda  je mesto na južnom Slovensku ležiace v Podunajskej nížine. Je srdcom Žitného ostrova. Nachádza sa tu termálny park , ktorý so svojou liečivou minerálnou vodou patrí medzi najobľúbenejšie rekreačné stredisko tejto oblasti, ktoré navyše ponúka aj relaxačné služby.
  • navštíviť mesto Dunajská Streda, je veľmi pekne upravené. Bola som tam prvý krát a určite tam...

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Napriek tomu, že na území mesta bolo objavené kostrové pohrebisko zo staršej doby bronzovej, pochádza najstaršia písomná zmienka o meste až z rokov 1162-1172. Pravdepodobne ešte kráľ Béla III. tu založil trhové miesto a dňom trhov určil stredu. Toto trhové miesto sa stalo základom neskoršieho mestečka Szerdahel a tvorilo historické jadro Dunajskej Stredy. Od 18. st. sa tu konali významné trhy na obilie a jarmoky na hovädzí dobytok. Na túto tradíciu nadväzuje Žitnoostrovský jarmok, ktorý sa každoročne koná v septembri. Mesto utrpelo veľkú ranu najmä počas 2 sv. vojny, keď z mesta a jeho okolia deportovali nemecké vojská viac ako 3000 židov.

Poloha a klíma

Dunajská Streda je leží v Trnavskom kraji v centrálnej časti Podunajskej roviny. Mesto leží v nadmorskej výške 118 m n. m. Do mesta je možné sa dostať cestami zo 4 svetových strán: od Veľkého Medera, od Bratislavy, z Gabčíkova a zo severného Tomášikova. Územie Dunajskej Stredy sa považuje za jednu z najteplejších oblastí Slovenska.

Turistické zaujímavosti

V meste je múzeum i galéria. Žitnoostrovské múzeum sídli v barokovom Žltom kaštieli, ktorý dal v 1. polovici 18. st. postaviť biskup Mikuláš Kondé. Zaujímavý je aj rímskokatolícky kostol – gotický z konca 14. storočia, zbarokovaný koncom 17. a v 18. storočia. Treba spomenúť aj židovský a vojenský cintorín z 1. svetovej vojny. Mesto však vyhľadáva tisíce turistov najmä pre tunajšie termálne kúpalisko so 7 bazénmi. Celoročne sú v prevádzke dva bazény s masážou a saunou. V areáli je možnosť stravovania. Sú tu pekné parkové plochy, minigolf, tenisové kurty a volejbalové ihriská. Súčasťou areálu je aj prírodné jazero, ktoré je vhodné na člnkovanie.

Okolie

Dunajská Streda sa nachádza priamo v centre Žitného ostrova. Preto je možné absolvovať príjemné túry do mŕtvych ramien Malého Dunaja a do viacerých prírodných rezervácii. Na brehoch Malého Dunaja boli v minulosti postavené viaceré vodné mlyny. Dodnes sa niektoré z nich zachovali. Severne od Stredy sa nachádza napr. chránená technická pamiatka, vodný mlyn v Dunajskom Klátove. V mlyne sa nachádza aj stála expozícia vodného mlynárstva. Krásny vodný kolový mlyn aj 2 km za obcou Tomášikovo. Objekt je zároveň aj vysunutou expozíciou Vlastivedného múzea v Galante. V okolí je viacero sakrálnych a kultúrnych pamiatok, medzi najvýznamnejšie patrí románsky kostoly Štvrtku na Ostrove, vystavaný ešte v polovici 13. stor.. V kostole je možné nájsť vzácne gotické maľby.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Dunajská Streda?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Kúpeľné a Rekondičné od 55.08 €, Liečebné od 55.08 €, Seniorské od 55.08 €, Pre rodiny s deťmi od 66.16 €, Relaxačné a Wellness od 60.6 €, Sezónne a Veľkonočné od 60.6 €. Pozri ponuku pobytov v Dunajskej Strede.

❓ Ktoré hotely v Dunajskej Strede ponúkajú akciové pobyty a zľavy?

Akciové pobyty ponúkajú nasledovné hotely: Thermalpark***. Pozri ceny akciových pobytov.

❓ Ktoré hotely v Dunajskej Strede sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Apartmány Termál***, Therma****, Thermalpark***, vonkajší bazén v hoteli Apartmány Termál***, Therma****, Thermalpark***. Pozri naše porovnanie hotelov v Dunajskej Strede.

❓ Ktoré hotely v Dunajskej Strede sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Apartmány Termál***, Therma****, Thermalpark***. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

  • navštíviť mesto Dunajská Streda, je veľmi pekne upravené. Bola som tam prvý krát a určite tam rada prídem aj druhý krát. Milo ma prekvapilo že zariadenie patrí mestu Dunajská Streda, čo som...
Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme