Praha

Praha je najväčšie mesto Česka, hlavné mesto Česka, sídlo Stredočeského kraja (ktorý územie mesta obklopuje) a zároveň samostatná správna jednotka. Má rozlohu 496 km², žije tu 1 286 008 obyvateľov.
  • my sme boli so všetkým spokojní, čisté mesto, krásne pamiatky, určite si tu doprajeme ďalšiu...

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Na území dnešnej Prahy sídlila v predhistorickej dobe rada najrôznejších kmeňov. V 6. storočia začali osídľovať pražskú kotlinu Slovania. Začiatkom 12. storočia bola Praha kvitnúcim mestom, nad ktorým sa vznešene vypínal kniežací hrad. Na konci 19. storočia bola Praha už priemyselným, rýchlo sa rozvíjajúcom mestom so železnicou a továrňami, ktorému sa svojou veľkosťou v rámci českých krajín nevyrovnalo žiadne mesto. Na konci prvej svetovej vojny bola vyhlásená nezávislosť českého štátu, ku ktorému sa vzápätí pripojilo Slovensko. V Prahe dochádzalo k ničeniu symbolov rakúskeho mocnárstva. Od 15. marca 1939 bola Praha hlavným mestom Protektorátu Čechy a Morava. Po druhej svetovej vojne začali vznikať prvé sídliská. Zavedenie štandardných vzťahov so západoeurópskymi krajinami po nežnej revolúcii otvorilo Prahu turistike ako nikdy predtým.

Poloha a klíma

Praha leží v oblasti severného mierneho pásma s výrazným striedaním štyroch ročných období na prechode medzi oceánskym a pevninským podnebím. Zrážkovo a teplotou mesto patrí do oblasti suchej a veľmi suchej. Väčšinu Prahy chráni pred západnými vetrami Petřín a Letná. Pre záveternú polohu sú v meste časté opary, dymy a hmly.

Turistické zaujímavosti

Historické centrum mesta s jedinečnou panorámou Pražského hradu je pamiatkovou rezerváciou UNESCO. Mestská pamiatková rezervácia tu bola zriadená roku 1971 na ploche 8,22 km² a patrí do nej najmä Staré Město, Josefov, Malá Strana, Hradčany s Pražským hradom, Nové Město a Vyšehrad. Je to najrozsiahlejšia mestská pamiatková rezervácia v Európe. V meste je veľa národných kultúrnych pamiatok a tisíce stavebných a umeleckých pamiatok.

Okolie

Karlštejn, predtým nazývaný tiež Karlov Týn, je stredoveký hrad, nachádzajúci sa v katastrálnom území Budňany v mestečku Karlštejn v okrese Beroun, asi 30 km juhozápadne od Prahy, uprostred Chránenej krajinnej oblasti Český kras. Základný kameň bol položený 9. júna 1348 arcibiskupom Arnošt z Pardubíc. Hrad bol vybudovaný kvôli ochrane ríšskych korunovačných klenotov a svätých ostatkov, neskôr tu boli uchovávané české korunovačné klenoty. V súčasnosti je hrad významnou národnou kultúrnou pamiatkou a jedným z najnavštevovanejších hradov v Česku.

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Praha?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Pre rodiny s deťmi od 129.69 €, Relaxačné a Wellness od 129.69 €, Sezónne a Veľkonočné od 129.69 €. Pozri ponuku pobytov v Prahe.

❓ Ktoré hotely v Prahe ponúkajú akciové pobyty a zľavy?

Akciové pobyty ponúkajú nasledovné hotely: Aquapalace****. Pozri ceny akciových pobytov.

❓ Ktoré hotely v Prahe sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Aquapalace****, vonkajší bazén v hoteli Aquapalace****. Pozri naše porovnanie hotelov v Prahe.

❓ Ktoré hotely v Prahe sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Aquapalace****. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

  • my sme boli so všetkým spokojní, čisté mesto, krásne pamiatky, určite si tu doprajeme ďalšiu dovolenku
Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme