Ostravice

Ostravice je obec v Česku v okrese Frýdek-Místek v Moravskosliezskom kraji. Táto podhorská obec sa rozkladá v údolí rieky Ostravice. Leží v centre rekreačnej oblasti Beskyd, ktorá poskytuje možnosť celoročného rekreačného a športového vyžitia. Prekrásna horská príroda je jedným z najväčšieho bohatstva tejto obce.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Obec Ostravice vznikla v druhej polovici 16. storočia. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1581 z urbára hukvaldského panstva, kde sa o nej píše ako o obci Ostrawicze.

Osídľovania Pobeskýd postupovalo v dôsledku tzv. pasekárskej a valašskej kolonizácie ako z českej, tak aj poľskej strany. Ľavý moravský breh rieky Ostravice bol hraničnou oblasťou českého štátu. Na pravom brehu rieky sa rozkladalo Sliezsko.

Osadníci osídľovali aj menej prístupné horské oblasti, budovali tu svoje dvory, sprístupnili horské lesy, chovali dobytok, pracovali v lese. Tak dochádzalo k postupnému rozširovaniu obce, ktorá sa počas dvoch storočí rozrástla okolo rieky až k Frýdlantu nad Ostravicí, Horní Bečve, Bielemu Krížu a na Bumbálku a až do roku 1951 patrila medzi najväčšie obce. Jej rozloha vtedy predstavovala 104,4 km². Dnes má Ostravice rozlohu necelých 29 km².

Poloha a klíma

Kataster obce sa rokladá v nedmorskej výške od 380 m.n.m. až do 1324 m.n.m. Masív týchto hôr je nepravidelne členitý so stredne sklonenými a príkrymi svahmi. Celá oblasť je rozbrázdená hustou sieťou bystrín a potokov.

Turistické zaujímavosti

V tejto oblasti je množstvo turistických trás, vedúcich po horských hrebeňoch či údoliach horských potokov. Na svoje si prídu milovníci prírody, ktorí môžu obdovovať malebné kopce, lúky, neobvyklé vyhliadky ale tiež turisti a lyžiari.

Mapa

Mapa Ostravice

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Ktoré hotely v Ostravici sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení {list_accomm_accomm_name_indoor_swimming_pool}, vonkajší bazén v hoteli {list_accomm_accomm_name_outdoor_swimming_pool}. Pozri naše porovnanie hotelov v Ostravici.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme