Velké Karlovice

Velké Karlovice sa nachádzajú v Chránenej krajinnej oblasti Beskýd, ktorá je príťažlivá svojimi prírodnými krásami.  Môžete si tu užiť kúpanie bez ohľadu na počasie a ročné obdobie. Hrebene a svahy hôr ponúka v lete možnosti turistiky, cyklistiky, v zime ocenia lyžiari možnosti upravených zjazdových tratí a nespočet kilometrov bežeckých a turistických tratí.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Obec založil majiteľ rožnovského panstva Karel Jindřich z Žerotína listinou z 8. novembra 1714, územie však ležalo na panstve vsetínskom. To si tento zakladateľ prisvojil. Vsetínski majitelia Illésházyovci sa svojho nároku nevzdali, čo neskôr viedlo k odtrhnutiu Veľkých Karlovic od rožnovského panstva a ku vzniku Malých Karlovic. Tie boli k Veľkým Karloviciam znovu pripojené až v roku 1966.
Z  doby okolo roku 1714 sa zachovalo niekoľko stavebných kultúrnych pamiatok, napr. karlovský kostol z roku 1754, postavený v štýle neskorého baroka, a tiež kupecký dom, ktorý slúži ako karlovské múzeum, ktoré tisícom návštevníkov približuje obraz života ľudu v tomto rázovitom kúte Valašska.

Poloha a klíma

Veľké Karlovice ležia v podhorí Javorníkov a Beskýd. Svojou rozlohou 82 km ² sa radia medzi najväčšie obce Českej republiky.

Turistické zaujímavosti

Hrebene a svahy hôr ponúka v lete možnosti turistiky, cyklistiky, v zime ocenia lyžiari možnosti upravených zjazdových tratí a nespočet kilometrov bežeckých a turistických tratí. Vo Velkých Karloviciach čakajú na Vašu návštevu a využitie hotely, útulné reštaurácie, rekreačné strediská, autocamping, lyžiarske vleky upravované a turistické lyžiarske bežecké trate, trasy pre pešiu turistiku, trasy pre horské bicykle, tenisové kurty, kúpalisko.

Okolie

Hrebene a svahy hôr nabádajú v lete k turistike, jazde na bicykli, v zime ocenia lyžiari ponuku upravených zjazdových tratí a nespočetné množstvo kilometrov bežeckých a turistických tratí s rôznymi stupňami obtiažnosti. Dve desiatky hotelov, reštaurácií a penziónov sú schopné ponúknuť svoje kvalitné ubytovacie kapacity, služby a pohostinnosť.

Prírodné liečivé zdroje

Veľké Karlovice sa nachádzajú v Chránenej krajinnej oblasti Beskydy, príťažlivé svojimi prírodnými krásami. Pod Trojačkou pramení Vsetínská Bečva, v údolí Léskové na svahu hrebeňa Lemešná je uchovaný relikt pralesa Razula s pôvodným jedlobukovým porastom a množstvom chránených rastlinných druhov.

Mapa

Mapa Velké Karlovice

Články

  • Prechádzka bez chodenia? V Hoteli Horal sa to dá!

    Užite si poznávanie Beskýd netradične! Vyjdite si na prechádzku na špeciálnych dvojkolesových vozidlách. Wellness Hotel Horal zariadil novú požičovňu segway nielen pre hotelových hostí, ale aj pre...

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Velké Karlovice?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Relaxačné a Wellness od 80.2 €. Pozri ponuku pobytov vo Veľkých Karloviciach.

❓ Ktoré hotely vo Veľkých Karloviciach sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Lanterna****, vonkajší bazén v hoteli Horal***. Pozri naše porovnanie hotelov vo Veľkých Karloviciach.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme