Kúpele Moravske Toplice

Oblasť Pomurje je miesto, kde sa stretávajú kultúrne pamiatky, pamätihodnosti, objekty, tradície a podujatia. Krajina je obsypaná nádhernými dedinkami. Na ich okrajoch sa rozprestierajú vinohrady a v každej dedinke nájdete útulné vinárničky. Jednou z týchto malebných obcí sú aj kúpele Moravské Toplice. Cez túto oblasť vedie historická "vojenská" cesta. Je to krajina, kde človek a príroda, tradícia a súčasnosť tvoria jeden harmonický celok.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Kúpele v Moravských Topliciach vďačia za svoj vznik pokusným vrtom pri hľadaní ropy v roku 1960. Vtedy namiesto "čierneho zlata" objavili iný poklad, termálne pramene, ktoré vyvierajú z hĺbky 1417 m a ich teplota je 72 oC. Obyvatelia Moravských Toplíc rýchlo pochopili, význam tohto daru zeme. Už v roku 1962 bol vybudovaný prvý bazén, v ktorom si liečili choroby nielen domáci, ale aj zahraničný návštevníci.

Poloha a klíma

Kúpele Moravske-Toplice sa nachádzajú v severovýchodnej časti Slovinska. Administratívne patria pod región Pomurje. Terme 3000- Moravské Toplice leží v srdci termálnych prameňov na nížine pri rieke Mura blízko Regionálneho parku Goričko. Klíma má prevažne kontinentálny charakter.

Turistické zaujímavosti

Kúpele Moravské Toplice lákajú svojou krásnou a neskazenou prírodou mnoho turistov. Pre milovníkov športu je pripravených viacero aktivít, ktorými si môžu vyplniť voľný čas, napríklad cyklistika, nordic walking, tenis, volejbal, basketbal a tiež sa tu nachádza 18 jamkové golfové ihrisko na rozlohe 50 hektárov.

Okolie

Región má bohatú históriu. V okolí môžete navštíviť najväčší slovinský hrad v dedine Grad a taktiež obdivovať nádherné fresky v Martjanci a Turnišči. Ako suvenír si môžete kúpiť typickú „čiernu“ keramiku, múku alebo tekvicový olej vyrábaný  tradičným spôsobom. Miestne vinohrady poskytujú možnosť ochutnať vynikajúce miestne vína vo vínnych pivniciach.

Mapa

Mapa Moravske Toplice

Okolité destinácie

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme