Budapešť

Budapešť - hospodárske, dopravné a kultúrne centrum Maďarska, je jediným veľkomestom a metropolou zároveň, ktorá sa pýši viac ako stovkou činných termálnych prameňov. Hradná štvrť s Kráľovským palácom a Chrámom kráľa Mateja, rovnako ako vrch Gellért, sú zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
  • Odporúčam všetkými desiatimi, ako hotel tak aj mesto Budapešť.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Už v 1. storočí n.l. bolo územie dnešnej Budapešti hlavné mesto rímskej kolónie Pannomnia, známe aj ako Aquincum (z latinského slova aqua). Rimania vedeli, že pod týmto územím sa nachádza termálna voda a v Aquincume vybudovali  2 amfiteátre a mnoho kúpeľov.  Začiatkom 10. storočia sa v Panónii usadili Starí Maďari, a na základoch Aquincumu začali budovať  mesto  Budín, ktoré leží na pravom brehu Dunaja a neskôr na opačnom brehu rieky Dunaj aj mesto Pešť.
V roku 1873 spojením Budína a starého Budína , ktoré sa nachádzajú na kopcovitom pravom brehu Dunaja a Pešti, ktorá sa rozprestiera na rovine, na ľavom brehu rieky vzniklo mesto Budapešť.

Poloha a klíma

Centrum mesta  Budapešť leží v nadmorskej výške 105 m. Rieka Dunaj rozdeľuje mesto na 2 časti s odlišným krajinným rázom - jedna časť je rovinatá  a zatiaľ čo druhá je značne kopcovitá. Budínske vrchy dosahujú na území mesta výšku 527 m. n. m. Podnebie je stredoeurópske, mierne kontinentálne.

Turistické zaujímavosti

V meste Budapešť majú milovníci kultúry 365 dní v roku jediný problém: vybrať si medzi 237 umeleckými pamiatkami, 223 múzeami a galériami, 40 divadlami, 54 kinami, 7 koncertnými sálami a na 200 zábavnými miestami s rozličným programom, ako aj rozmanitosťou okružných jázd autobusom alebo loďou.

Okolie

Okolie Budapešti tiež ponúka niekoľko zaujímavých výletných miest. Szentendre, Visegrád, Esztergom, Kráľovský palác v Gödöllő či ohyb Duanaja, ktorého krása môže súperiť s údolím Rýna.

Mapa

Mapa Budapešť

Články

  • Budapešť, hlavné mesto kúpeľov

    Budapešť, hlavné mesto kúpeľov. Priamo u našich maďarských susedov sa nachádza miesto, kde na svojich klientov čaká najväčší počet termálnych prameňov na celom svete. Budapešť stojí za navštívenie...

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Budapešť?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Pre rodiny s deťmi od 72 €, Relaxačné a Wellness od 72 €, Seniorské od 72 €. Pozri ponuku pobytov v Budapešti.

❓ Ktoré hotely v Budapešti ponúkajú akciové pobyty a zľavy?

Akciové pobyty ponúkajú nasledovné hotely: Aquaworld Resort****. Pozri ceny akciových pobytov.

❓ Ktoré hotely v Budapešti sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Ensana Health Spa Hotel Grand Margitsziget****, Thermal Spa Margitsziget****, Aquaworld Resort****, vonkajší bazén v hoteli Ensana Health Spa Hotel Grand Margitsziget****, Thermal Spa Margitsziget****, Aquaworld Resort****. Pozri naše porovnanie hotelov v Budapešti.

❓ Ktoré hotely v Budapešti sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Ensana Health Spa Hotel Grand Margitsziget****, Aquaworld Resort****. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

  • Odporúčam všetkými desiatimi, ako hotel tak aj mesto Budapešť.
Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme