Budapešť

Budapešť - hospodárske, dopravné a kultúrne centrum Maďarska, je jediným veľkomestom a metropolou zároveň, ktorá sa pýši viac ako stovkou činných termálnych prameňov. Hradná štvrť s Kráľovským palácom a Chrámom kráľa Mateja, rovnako ako vrch Gellért, sú zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
  • Odporúčam všetkými desiatimi, ako hotel tak aj mesto Budapešť.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Už v 1. storočí n.l. bolo územie dnešnej Budapešti hlavné mesto rímskej kolónie Pannomnia, známe aj ako Aquincum (z latinského slova aqua). Rimania vedeli, že pod týmto územím sa nachádza termálna voda a v Aquincume vybudovali  2 amfiteátre a mnoho kúpeľov.  Začiatkom 10. storočia sa v Panónii usadili Starí Maďari, a na základoch Aquincumu začali budovať  mesto  Budín, ktoré leží na pravom brehu Dunaja a neskôr na opačnom brehu rieky Dunaj aj mesto Pešť.
V roku 1873 spojením Budína a starého Budína , ktoré sa nachádzajú na kopcovitom pravom brehu Dunaja a Pešti, ktorá sa rozprestiera na rovine, na ľavom brehu rieky vzniklo mesto Budapešť.

Poloha a klíma

Centrum mesta  Budapešť leží v nadmorskej výške 105 m. Rieka Dunaj rozdeľuje mesto na 2 časti s odlišným krajinným rázom - jedna časť je rovinatá  a zatiaľ čo druhá je značne kopcovitá. Budínske vrchy dosahujú na území mesta výšku 527 m. n. m. Podnebie je stredoeurópske, mierne kontinentálne.

Turistické zaujímavosti

V meste Budapešť majú milovníci kultúry 365 dní v roku jediný problém: vybrať si medzi 237 umeleckými pamiatkami, 223 múzeami a galériami, 40 divadlami, 54 kinami, 7 koncertnými sálami a na 200 zábavnými miestami s rozličným programom, ako aj rozmanitosťou okružných jázd autobusom alebo loďou.

Okolie

Okolie Budapešti tiež ponúka niekoľko zaujímavých výletných miest. Szentendre, Visegrád, Esztergom, Kráľovský palác v Gödöllő či ohyb Duanaja, ktorého krása môže súperiť s údolím Rýna.

Mapa

Mapa Budapešť

Články

  • Budapešť, hlavné mesto kúpeľov

    Budapešť, hlavné mesto kúpeľov. Priamo u našich maďarských susedov sa nachádza miesto, kde na svojich klientov čaká najväčší počet termálnych prameňov na celom svete. Budapešť stojí za navštívenie...

Okolité destinácie

Často kladené otázky

Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Budapešť?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Pre rodiny s deťmi od 76 €, Relaxačné a Wellness od 76 €, Seniorské od 76 €. Pozri ponuku pobytov v Budapešti.

Ktoré hotely v Budapešti sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Ensana Health Spa Hotel Grand Margitsziget****, Thermal Spa Margitsziget****, Aquaworld Resort****, vonkajší bazén v hoteli Ensana Health Spa Hotel Grand Margitsziget****, Thermal Spa Margitsziget****, Aquaworld Resort****. Pozri naše porovnanie hotelov v Budapešti.

Ktoré hotely v Budapešti sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Ensana Health Spa Hotel Grand Margitsziget****, Aquaworld Resort****. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Ktoré hotely v Budapešti ponúkajú akciové pobyty a zľavy?

Akciové pobyty ponúkajú nasledovné hotely: Aquaworld Resort****. Pozri ceny akciových pobytov.

Hotely

  • Odporúčam všetkými desiatimi, ako hotel tak aj mesto Budapešť.
Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme