Termálne kúpalisko Šamorín

Mesto Šamorín sa nachádza v Podunajskej nížine na tzv. Žitnom ostrove. Pozostáva z niekoľkých mestských častí Bucuháza, Čilistov, Kráľovianky , Mliečno a Šámot. Pri neďalekej priehrade je štrkovitá pláž, ktorá je oblúkovitého tvaru. Návštevníci ako aj domáci majú možnosť opaľovania sa a kúpania. V lete dobrý vietor láka windsurfistov. Náruživí športovci ocenia ideálny terén pre korčuľovanie, cyklistiku, iní ocenia dlhé prechádzky popri Dunaji.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Dunaj, vstupujúc cez Devínsku bránu, vytvára najväčšiu vnútrozemskú deltu v Strednej Európe. Jeho hlavný tok sa menil od 17. storočia a mesto vzniklo pri vtedajšom hlavnom ramene. Dátum založenia Šamorína nie je známy. Podľa Mateja Bela a iných známych historikov, Šamorín dostal svoj názov po Panne Márii. Osadu „Villa Sancta Maria“ spomínajú listiny prvýkrát v r. 1238. Neskoršie pomenovanie bolo Zentmária, z čoho pravdepodobne pochádza aj dnešný názov Šamorín. Symbol panny Márie sa často objavuje v symboloch Šamorína – na erbe mesta, na zástave a pečati z roku 1405.

Poloha a klíma

Mesto Šamorín sa nachádza v západnej časti Žitného ostrova v tesnej blízkosti rieky Dunaj, neďaleko hlavného mesta SR Bratislavy. V lete je počasie v Šamoríne príjemne teplé a slnečné, zimy sú mierne ale zato so silným vetrom.

Turistické zaujímavosti

V Šamoríne je vybudovaný prívodný kanál, ktorý zásobuje vodou Gabčíkovskú elektráreň. V časti mesta Čilistov vedie popri Dunaji medzinárodná cyklistická trasa. Na území mesta sa ďalej nachádza krásny lesopark POMLE, kde sa usporadúvajú rôzne spoločenské akcie a zároveň slúži aj na oddych.

Okolie

Asi 3 km od Šamorína leží Dunaj. V dôsledku intenzívneho spádu vytvoril tento veľtok v oblasti od Bratislavy po Gabčíkovo jedinečnú, v Strednej Európe najväčšiu, tzv. „vnútrozemskú deltu“. Ďalšou atrakciou v okolí je Vodné dielo Gabčíkovo, ktoré rozdelilo Žitný ostrov na 2 časti. Dopravu medzi nimi zabezpečuje kompa.

Prírodné liečivé zdroje

V Šamoríne sa nachádza prírodná liečivá voda, stredne mineralizovaná, hydrogénuhličitanovo - chloridová, sodná, horúca

Indikácie

deti:
infekčné, cudzopasné choroby,nádory,choroby žliaz s vnútorným vylučovaním a premeny látok,choroby nervovej sústavy a zmyslových orgánov,choroby obehovej sústavy,ochorenie GIT-u,choroby močovej sústavy,gynekologické ochorenia,choroby sústavy svalov, kostí, spojivazranenia a otravy.
dospelí:
infekčné choroby,nádory,choroby nervovej sústavy a zmyslových orgánov,choroby obehovej sústavy,choroby močovej sústavy,gynekologické ochorenia,choroby sústavy, svalov, kostí,systémové choroby spojivového tkaniva.

 

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Šamorín?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Relaxačné a Wellness od 60 €, Sezónne a Veľkonočné od 131.17 €, Pre rodiny s deťmi od 131.17 €. Pozri ponuku pobytov v Šamoríne.

❓ Ktoré hotely v Šamoríne sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Kormorán****. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme