Rumia

Mesto Rumia , ležiace vo Východopomoránskom regióne, v susedstve miest Gdynia a Gdańsk, ponúka bohaté možnosti na pešiu turistiku a cykloturistiku. Najväčšou atrakciou mesta je zbierka pána Hinca s viac než 6000 kaktusmi, agávami a chvojkami. Niektoré z rastlín dosahujú až sedemmetrovú výšku.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Prvýkrát sa mesto spomína v roku 1224 kniežaťom Svätoplukom, ktorý vydal miestne pozemky cisteriánskemu kláštoru v Oliwy, dnešný Gdańsku. Obyvatelia Rumie si prežili ťažké časy. V roku 1627 bolo mesto zničené Švédmi a každý druhý Rumíjčan bol zabitý. Keď sa mesto aj jeho obyvatelia trochu spamätali prišli pruské vojská a násilne pripojili Rumiu k Pruskej ríši. Mesto bolo oslobodené a vrátene Poľsku až v roku 1920.

Poloha a klíma

Rumia leží v severnej časti Poľska neďaleko miest Gdynia a Gdańsk. Klíma v Rumii má mierny charakter, čiže zimy sú tu mierne a letá teplé no upršané.

Turistické zaujímavosti

Najväčšou atrakciou Rumie je kaktusová záhrada, ktorá je považovaná za najväčšiu v Európe. Môžete tu obdivovať viac ako 6,5 tisíc druhov kaktusov a rôznych odrôd sukulentov. Okrem kaktusov tu rastie ešte viac ako 210 tisíc druhov rastlín. Dominantné postavenie na západnej hranici mesta má hora Markowca, ktorá je vysoká 92 m. Je z nej nádherný výhľad na celú Rumiu, pobrežie Baltického mora ako aj na Gdanský záliv.  

Okolie

Za návštevu stoja nepochybne všetky miesta z tzv. Trójmiasta  -  kúpele Sopot a nádherné  historické mestá Gdynia a Gdańsk. Celé okolie Rumie je popretkávané mnohými cyklistickými a pešími trasami, takže na svoje prídu aj milovníci turistiky.

Mapa

Mapa Rumia

Okolité destinácie

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme