Prímorské stredisko Umag

Mesto s približne 5 000 obyvateľmi sa stalo obľúbeným prímorským kúpeľným strediskom v oblasti západoistrijského prímoria. Veľmi úrodné okolie dopomohlo rozvoju poľnohospodárstva, medzi najobľúbenejšie plodiny jednoznačne patrí vinná réva. Miestne vinné pivnice sú údajne najväčšie v celej Istrii. 

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Okolie Umagu bolo osídlené už v rímskom období. V stredoveku patril terstským biskupom, ktorých vystriedala od 13. storočia po dobu 500 rokov Benátska republika. V rokoch 1797 - 1918 bolo pánom prístavu Rakúsko. Súčasťou Chorvátska sa Umag stal až v roku 1953.

Poloha a klíma

Je to najzápadnejšie mesto Chorvátska a obec zahŕňa Bašanija, najzápadnejší bod Chorvátska.
 

Turistické zaujímavosti

V starom meste sa nachádzajú úzke uličky a pekné námestia, domy z renesančného a barokového obdobia. Zachovali sa tu skromné zbytky hradbových múrov a veží.
Za zmienku stojí barokový kostol z 18. storočia, Kostol sv. Rocha (Sveti Rok) zo 16. storočia. Nachádza sa tu  i galéria Dante Marina Cettina, v ktorej vystavujú súčasní výtvarníci.

Okolie

Pláž Sol Polynesia sa nachásza len 2 km od mesta Umag, presnejšie v časti Katoro. Pláž je kombináciou kameňa, štrku i piesku. Je vhodná najmä pre rodiny s malými deťmi a starších plavcov, pretože vstup do mora je pozvoľný. Okrem toho je na pláži upravený tiež vstup do mora pre invalidov. Vďaka čistote mora a kvalitným službám bola pláž Sol Polynesia ocenená Modrou vlajkou.

mesto Rovinj - romantické mesto s bohatou históriou a kultúrnym i prírodným dedičstvom. Najznámejšou tunajšou pamiatkou je kostol sv. Eufemije (patrónka mesta Rovinj). A tiež pás rovinjských ostrovčekov.

mesto Pula - antické mesto s bohatým kultúrnym dedičstvom. Vašej pozornosti určite neunikne Pulský amfiteáter, kde sa v rímskych dobách konali gladiátorské súboje. Ide o šiesty (podľa veľkosti) najlepšie zachovaný amfiteáter na svete.

mesto Buzet - prekrásne mesto vo vnútrozemí Istrie, ktoré je považované za „mesto hľuzoviek! (lanýžov).

Motovun - šarmantné mestečko vo vnútrozemí Istrie s hradbami v tvare prsteňa. Z hradieb mesta je úchvatný výhľad do okolia.

 

Mapa

Mapa Umag

Okolité destinácie

Hotely