Prímorské stredisko Portorož

Portorož je najmodernejšie letovisko na pobreží Jadranského mora. V meste sa okrem kultúrnych pamiatok nachádzajú aj klimatické kúpele. Na svoje si tu prídu aj milovníci potápania. Nachádza sa tu piesočnatá pláž, ktorá má pozvoľný vstup do mora. Môžete si zapožičať loďku, plachetnicu alebo vodný skúter.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Od 13. storočia je Portorož známe ako zdravotné stredisko, keď mnísi z kláštora sv. Vavrinca liečili ľudí morskou vodou a soľným roztokom. Blahodárne účinky sa prejavili pri ochoreniach - reumatizmus, vodnateľnosť, scrofulous a obezita.
Oblasť Portorož bola súčasťou Benátskej republiky až po jej pád. Na konci 18. storočia sa dostala pod rakúsku vládu.
V roku 1879 Giovanni Lugnano, lekár z Piran, začal s prvými ošetreniami na báze soli s   bahennými zábalmi, kúpeľmi, a soľankou - pitná kúra na liečbu reumatických a iných ochorení. Správy o výnimočných liečebných vlastnostiach sa rozšírili do blízkych miest.
Po roku 1885 výrazne vzrástol počet hostí a preto bolo nutná výstavba nových víl a penziónov. V roku 1890 vzdelanci, bankári a podnikatelia z Piranu súhlasili so založením spoločného podniku na výstavbu zdravotného strediska a kúpeľov v Portorož.

Turistické zaujímavosti

Pamätihodnosti v Portoroži nehľadajte, za tými si urobte výlet do okolitých letovísk Koper, Izola či Piran.

Mapa

Mapa Portorož

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Ktoré hotely v Portoroži sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení {list_accomm_accomm_name_indoor_swimming_pool}, vonkajší bazén v hoteli {list_accomm_accomm_name_outdoor_swimming_pool}. Pozri naše porovnanie hotelov v Portoroži.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme