Lučivná

Kúpele Lučivná sa nachádzajú v západnej časti podtatranskej kotliny, v nadmorskej výške 750 m, v čistom prostredí Vysokých Tatier. Klimatické kúpele Lučivná sú od obce vzdialené len 2 km a sú určené na liečbu nešpecifických ochorení horných dýchacích ciest, alergickej nádchy, recidivujúcej bronchitídy, bronchiálnej astmy, stavov po pľúcnych operáciách, onkologických ochorení po ukončení onkologickej liečby do 1 roka od akýchkoľvek známok recidívy. Kúpele v Lučivnej sú určené pre deti od 3 do 18 rokov. V stredisku Lúčivná sa okrem klimatických kúpeľov nachádza aj centrum zimných a letných športov, ktoré spríjemňujú pobyt kúpeľným hosťom.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Prvé zmienky o osade Lučivná, pod názvom Leuchva pochádzajú z 15. storočia, no počiatky klimatických kúpeľov tu boli založené až v rokoch 1866-1872, keď bol v blízkosti dediny postavený drevený hotel a 26 hektárov lesa bolo upravených na park. Tieto úpravy a základy kúpeľov v Lučivnej položil Danáth Várady-Szakmáry. V kúpeľoch sa v tom čase liečili najmä pacienti, ktorí mali predpísanú vodoliečbu a podhorskú, no miernu klímu.

Poloha a klíma

Klimatické kúpele Lučivná sa rozprestierajú pod úpätím Vysokých Tatier, pri ceste z Tatranskej Štrby do Popradu. Kúpele ležia v nadmorskej výške 785 m uprostred jedinečnej scenérie ihličnatých stromov. Ideálna geografická poloha medzi štítmi Vysokých Tatier, podhorská klíma a čistý vzduch vytvárajú v Lučivnej výborné podmienky pre klimatické kúpele. Kúpele sú od obce Lučivná vzdialené 2 km a od Popradu 14 km.

Turistické zaujímavosti

Kúpeľní hostia, ktorí sa liečia v klimatických kúpeľoch Lučivná majú bohaté možnosti, ako využívať svoj voľný čas. Priamo v Lučivnej sa nachádza Sport centrum, ktoré ponúka bohatú škálu zimných aj letných športov. Kúpeľní hostia môžu v lete podnikať túry, cyklotúry, jazdiť na štvorkolkách, hrať tenis, či futbal. V zimnom období ponúka Lučivná bežecké a zjazdové trate, možnosti snowboardingu, snowraftingu, či snowtubingu.

Okolie

Kúpele Lučivná sú obkolesené Vysokými Tatrami, do ktorých môžu kúpeľní hostia podnikať výlety a nadýchať sa pri tom čerstvého tatranského vzduchu. V okolí sa nachádza mesto Poprad, ktoré ponúka bohaté kultúrne a športovné možnosti. Návštevníci klimatických kúpeľov v Lučivnej môžu navštíviť aj Spiš, nazývaný Perlou Slovenska, ktorého dominantou je Spišský hrad, ktorý je jedným z najväčších hradných komplexov v strednej Európe. Lákadlom pre kúpeľných hostí v okolí Lučivnej je aj Važecká a Belianska jaskyňa.

Často kladené otázky

Ktoré hotely v Lučivnej sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení {list_accomm_accomm_name_indoor_swimming_pool}, vonkajší bazén v hoteli {list_accomm_accomm_name_outdoor_swimming_pool}. Pozri naše porovnanie hotelov v Lučivnej.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme