Kúpele Wisla

Kúpeľné mesto Wisla sa nachádza v malebnom údolí rieky Visly. Prírodným zdrojom pre mesto sú lesy, ktoré zaberajú 75% jeho rozlohy. V súčasnej dobe patria kúpele Wisla medzi významné turistické centrá. Ako v lete tak aj zime mesto navštívi veľké množstvo turistov, pre ktorých sú pripravené bohaté kultúrne atrakcie.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Prvý osadníci sa na tomto území objavili na prelome 16. a 17. storočia. Dokumenty z roku 1644, potvrdzujú, že tu bol postavený evanjelický drevený kostol. To je dôkaz, že Wisla bola od samého začiatku protestantská dedina. V 17. storočí počet obyvateľov prudko narastá. Nachádzajú v dedine útočisko pred náboženským prenasledovaním. Dodnes je Wisla jediné mesto v Poľsku, kde evanjelici tvoria väčšinu obyvateľstva.

Poloha a klíma

Kúpeľné mesto Wisla sa nachádza v južnej časti krajiny, neďaleko hraníc s Českom. Mestom preteká rieka Visla, ktorá pramení približne 10 km juhovýchodne od mesta.

Turistické zaujímavosti

Vo Wisle sa nachádzajú viaceré turisticky veľmi obľúbené múzeá, ako napríklad Múzeum Beskýd, ktoré sídli v budove bývalého pohostinstva z roku 1794, múzeum lyžovania, múzeum parašutizmu alebo múzeum turistiky. Je vidieť, že obyvatelia Wisly si nadovšetko ctia históriu a snažia sa ju priblížiť aj turistom.

Okolie

Návštevníci tohto očarujúceho mesta majú k dispozícii niekoľko desiatok kilometrov turistických trás a chodníkov, vďaka ktorým môžu obdivovať krásy okolia, ďalej 16 lyžiarskych vlekov a 15 km zjazdoviek určených pre začiatočníkov ako aj pre pokročilých. Na svoje si prídu aj nadšenci skokov na lyžiach.

Mapa

Mapa Wisla

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Kúpele Wisla?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Relaxačné a Wellness od 126 €, Sezónne a Veľkonočné od 175 €, Pre rodiny s deťmi od 175 €. Pozri ponuku pobytov vo Wisle.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Wisla ponúkajú akciové pobyty a zľavy?

Akciové pobyty ponúkajú nasledovné hotely: Gołębiewski****. Pozri ceny akciových pobytov.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Wisla sú s bazénom?

Vnútorný bazén je k dispozícii napríklad v zariadení Gołębiewski****, vonkajší bazén v hoteli Gołębiewski****. Pozri naše porovnanie hotelov vo Wisle.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Wisla sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Gołębiewski****. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme