Kúpele Veľké Losiny

Kúpele Velké Losiny patria k najstarším v šumperskom okrese. S obcou Velké Losiny je pevne spätá bohatá história a veľké množstvo historických pamiatok. Medzi najznámejšie historické dominanty obce patrí zámok, farský kostol, cirkevné a svetské stavby a kúpele .

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Vznik kúpeľov Velké Losiny sa datuje od roku 1351. História obce Velké Losiny je úzko spätá s rodom Žerotínovcov, ktorým obec patrila dlhých 300 rokov. V roku 1562 sa v historických prameňoch spomínajú losinské kúpele so sírnymi prameňmi. Kúpele Velké Losiny boli ale oficiálne založené až v roku 1881, kedy bol vybudovaný kúpeľný park.

Poloha a klíma

Kúpele Velké Losiny ležia severne od mesta Šumperk v malebnom údolí rieky Desné obklopené očarujúcou prírodou Jeseníka. Klíma v kúpeľoch má chladnejší charakter, preto sa tu snehová prikrývka nezriedka vyskytuje ešte aj na konci marca.

Turistické zaujímavosti

Bohatá história kúpeľov Velké Losiny je zárukou príjemne strávených chvíľ aj pri prechádzke po tunajších pamiatkách. Určite neobíďte očarujúci renesančný zámok, ručnú továreň na výrobu papiera alebo farský chrám sv. Jána Krstiteľa. Kúpele Velké Losiny sú známe aj kvôli čarodejníckým procesom, ktoré sa konali v 17. storočí. Preslávil ich spisovateľ Václav Klapnický v knížke Kladivo na čarodejnice. 

Okolie

Okolie kúpeľov Velké Losiny ponúka mnoho príležitostí na výlety. Milovníci aktívneho oddychu si môžu v zime zalyžovať vo viacerých horských lyžiarských strediskách, v lete si môžu zajazdiť na minikárach, horských bicykloch alebo môžu obdivovať krásy okolitej prírody "po vlastných." Určite si nenechajte újsť návštevu "siedmeho divu Česka" - prečerpávajúcu vodnú elektráreň Dlouhé stráně v Koutech nad Desnou.

Prírodné liečivé zdroje

Na území Veľkých Losin vyviera 5 prírodných prameňov - všeobecne možno vody charakterizovať ako sírne prosté teplice (sírne Akratoterma) a sírne studené pramene.
Zloženie všetkých prameňov, teplých i studených je takmer zhodné, to vypovedá o ich spoločnom pôvode. Najvýznamnejším liečivým prvkom je hydrogénsulfid HS-v množstve 4,507 mg / l, čo radí sírne vody v Termálnych kúpeľoch medzi najkvalitnejšie v Českej republike. Teplota termálnych vôd pri vyvieraní sa pohybuje okolo 36 ° C.
Najstarším druhom liečby je použitie termálnych vôd k liečbe pohybového a neurologického ústrojenstva, vrátane pooperačných rehabilitácii.
Veľmi priaznivo termálne vody pôsoba tiež na niektoré kožné choroby - lupienka, ekzém.

Mapa

Mapa Veľké Losiny

Články

Okolité destinácie

Často kladené otázky

❓ Aké sú ceny pobytových balíčkov v destinácii Kúpele Veľké Losiny?

Pre jednotlivé typy pobytov sú ceny (vyčíslené pre osobu/noc) nasledovné: Pre rodiny s deťmi od 59.55 €, Relaxačné a Wellness od 59.55 €, Seniorské od 59.55 €. Pozri ponuku pobytov vo Velkých Losinách.

❓ Ktoré hotely v Kúpeľoch Veľké Losiny sú vhodné pre rodiny s deťmi?

Služby pre rodiny s deťmi ponúka napríklad Diana***. Pozri zoznam pobytov v týchto hoteloch.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme