Kúpele Teplice nad Bečvou

Kúpeľné mesto Teplice nad Bečvou ležia na ľavom brehu rieky Bečva a lákajú svojich turistov najmä upokojujúcou zeleňou svojich parkov, ako aj vysokou kvalitou kúpeľnej starostlivosti. V kúpeľoch sa liečia ochorenia srdca a krvného obehu, poruchy látkovej premeny, ochorenia pohybového ústrojenstva.

Hotely

Pobyty

Turistické informácie

História

Najstaršia písomná zmienka o kúpeľoch Teplice nad Bečvou je zo 14. storočia. Základy kúpeľného miesta položil Jan Kropáč, ktorý dal v 16. storočí vybudovať kamennú nádrž na kúpanie, do ktorej viedli najvýdatnejšie pramene minerálnej vody. V tridsiatych rokoch, keď boli vedecky preukázané liečebné účinky minerálnej vody sa začal rozmach kúpeľného mesta. V súčasnosti kúpele Teplice nad Bečvou predstavujú svojím personálnym a prístrojovým vybavením špičkové kardio-rehabilitačné zariadenie, ktoré sa špecializuje na modernú rehabilitáciu klientov so začínajúcimi srdcovo-cievnymi chorobami s dôrazom na prevenciu vzniku srdcových a mozgových príhod.

Poloha a klíma

Kúpele Teplice nad Bečvou ležia na ľavom brehu rieky Bečva, v kopcovitom teréne s prekrásnym pohľadom do kotliny, ktorou preteká rieka. Nachádzajú sa 40 km východne od mesta Olomouc, v údolí rieky Bečva.

Turistické zaujímavosti

Priamo v areáli kúpeľov sa nachádzajú Zbrašovské aragonitové jaskyne a v blízkej lesnej rezervácii Hůrka je náučný chodník, ktorým sa možno dostať k Hranickej priepasti s jazierkom. Na rovnakej trase je zrúcanina hradu Svrčov. K vychádzkam láka aj kúpeľný park s ihličnatými a listnatými stromami, krami a umeleckými plastikami.

Okolie

Okolie je vhodné pre pešiu turistiku a cykloturistiku.

Mapa

Mapa Teplice nad Bečvou

Články

  • Zdravie ako vášeň

    Viac než polovica úmrtí v Českej republike je spôsobená srdcovocievnymi ochoreniami. V snahe zmeniť tento stav, Kúpele Teplice nad Bečvou v spolupráci so Zdravotnou poisťovňou ministerstva vnútra...

Okolité destinácie

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme